İLETİŞİM DEMO TALEBİ

So Chic

Hakan Sezgin, Sezgin Group Yönetim Kurulu Başkanı:

Nebim sayesinde müşterilerimiz ile sağlıklı ve verimli iletişim kurmaya başladık.

Mücevherat ve aksesuar sektörünün lider markalarından Sezgin Group firması Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sezgin, Nebim çözümlerine geçiş sürecini ve bu süreç sonrası sistemlerinde ki olumlu değişimleri ve yakaladıkları avantajları bizlerle paylaştı. Nebim ile birlikte daha düzenli, hızlı ve sağlıklı bir yapıya kavuştuklarını belirten Sezgin, Nebim çözümlerini uygulamaya başlarken kendi içlerinde belirledikleri hedeflere gelinen nokta itibari ile fazlasıyla ulaştıklarını belirtti.

So Chic tarihçesi ve vizyonundan bahseder misiniz?

60 yıla yakın bir süredir mücevherat ve aksesuar sektöründe faaliyet gösteren Sezgin Group gerek yerli üretici kimliği, gerek ihracat ve ithalat faaliyetleri gerekse perakende alanındaki Türkiye’de ilk ve tek konsept çalışmaları ile sektörün önde gelen kurumlarındandır. Sezgin Group’a yönelik ilk ve önemli adım Çemberlitaş’ta ki gümüş takı imalathanesi ile atılmıştır. Artan müşteri talebi karşısında daha geniş ürün yelpazesine yönelik üretim için İstanbul Avcılar’ da ki modern bir alana taşınmıştır. Sezgin Group bünyesinde; Sezgin Jewels, So Chic, Fix Silver, Moj, Sezgin Saat ve Rosy Diamond markaları bulunmaktadır. Sezgin Jewels, gümüş takı üretimi ve ihracatı yaparken aynı zamanda dünyaca ünlü saat takı markalarının Türkiye distribütörüdür.

Nebim’e geçiş sürecinizden ve Nebim’in So Chic’e sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Nebim öncesinde stoklarımızı doğru bir şekilde takip edemiyorduk. CRM datası oluşturulamayan merkez kullanıcıları perakende satışları göremiyor ve gerekli takibi yapamıyordu. Nebim’e geçişimiz ile birlikte bu işlemlerin hepsini düzenli ve sağlıklı olarak gerçekleştirmeye başladık. Müşterilerimizi tekrar mağazalarımıza yönlendirme konusunda bize yön gösteren Nebim Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulaması sayesinde müşterilerimiz ile iletişim kurmaya başladık.

Nebim Halojen iş zekası uygulaması ile daha sağlıklı satış ve stok raporlarına ulaştık. Tüm bu süreç içerisinde aldığımız detaylı raporlar sonucunda daha sağlıklı kararlar alabildik ve bu sayede hız ve verimimizi artırmış olduk.

Nebim’den önce kampanyalarımızı yürütmek konusunda da pek çok sıkıntımız vardı. Bu noktada da Nebim’in mağazacılık çözümlerinden faydalandık. Nebim online mağaza uygulaması ile satışları anlık olarak görebiliyor ve promosyonları daha aktif halde yapabiliyoruz. Perakende satış promosyon uygulaması ile birlikte müşterilerimize müşteri sadakat kartları vererek müşterilere farklı parametrelerde para puan kazandırabiliyoruz ve müşterilerimiz bu puanları arzu ettikleri alışverişte kullanabiliyorlar. Nebim sayesinde anlık promosyonlar tanımlayabiliyoruz ve bu da firmamıza çeviklik kazandırıyor.

Nebim’i uygulamaya başlarken belirlediğiniz hedefleriniz nelerdi?

Perakende sektöründe mevcut mağazalarımızın satışlarının ve stok planlamasının doğru olarak takibini yapmak ve alınacak raporlarla gerçekçi planlamalar oluşturulması ile iş süreçlerimizi daha hızlı ve doğru bir şekilde takip edebilmek hedeflerimiz arasındaydı. Ve bu hedeflerimize fazlasıyla ulaştığımızı düşünüyoruz. Nebim’i uygulamaya başlarken belirlediğimiz hedeflerimiz içerisinde özellikle kampanya yönetimi, para puan uygulamaları ve satış yönetimi konuları vardı. Tüm bu hedeflerimize de Nebim’le ulaştığımızı söyleyebiliriz.

Nebim’in geliştirdiği pek çok uygulama sayesinde daha hızlı ve sağlıklı geri dönüşler alabiliyor ve stratejilerimizi daha net belirleyebiliyoruz.

So Chic olarak önümüzdeki dönemlerde yurtiçi ve yurtdışı büyüme planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

2010 yılı içerisinde 20 yeni mağaza açmayı planlıyoruz. Ekonomik iyileşme daha da artacağını öngördüğümüzde bu sayıyı 30 a çıkarabiliriz diye düşünüyoruz. İngiltere ve Hollanda’da birer, Kıbrıs’ta ise 3 adet mağazamız var. Azerbaycan’da mağaza açmak hedeflerimiz arasında. Görüşme yaptığımız ülkeler arasında Rusya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’da mevcut.

Teşekkürler,

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email