İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Permun Saat: Nebim V3 ile Ürün Seri Numarası Takibinden e-Ticaret’e Kadar Tüm İş Süreçlerimizde Hızımız ve Verimimiz Arttı

Permun Saat Mücevher ve Aksesuar, tüm iş süreçlerini Nebim V3 ile yönetmeye başladı. Permun Saat Genel Koordinatörü Mustafa Oğuz, Nebim V3 ile ilgili görüşlerini paylaştı.


Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Permun Saat Mücevher ve Aksesuar olarak faaliyet gösteren bir firmayız. Bursa Korupark AVM’de bir tane mağazamız var. Tek bir mağaza ile hizmet veriyoruz. Üst grup İsviçre saatlerinin Bursa’da perakende satış noktasıyız.”  

Nebim V3 ERP ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Firmamızda şu anda ERP olarak Nebim V3 kullanıyoruz. Aşağı yukarı bütün bölümlerde Nebim V3 kullanmaktayız. Satın alma, satış, mağazacılık, e-Ticaret entegrasyonları, e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv gibi süreçleri Nebim ile yönetiyoruz.” 


Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

“Projeye yaklaşık beş altı ay önce başladık. Firmamız eski bir firma. Mevcutta kullanmış olduğumuz yazılımdan Nebim’e geçmenin bizler için mutlaka sıkıntıları oldu. Fakat gelişen süreçlerde çağa ayak uydurma adına e-Süreçlerin daha hızlı ve entegre çalışabilmesi için Nebim V3 uygulamasına geçmek istedik ve Nebim V3’e geçtik. Çok hızlı bir şekilde Nebim V3’e geçiş yaptık. İki ay içerisinde Nebim’e geçiş yaptık ve faturalarımızı Nebim’den kesmeye başladık. Malum iki ayda geçmek çok kolay bir işlem değil fakat biraz fazla çalışarak, arkadaşların bize destekleri ile iş yerimize gelip iş yerimizde sayımlar ve aktarımlar yaparak hızlı bir şekilde gece gündüz demeden çalışarak geçişimizi sağladık. Şu anda aktif olarak kullanıyoruz.  
Şu anda aşağı yukarı tüm raporları çok iyi bir şekilde alabiliyoruz. İş Zekâsı’nı da kullanıyoruz. İş Zekâsı’nı kullandığımız için raporlarımızı kendi istediğimiz gibi farklı veriler ile analiz edebiliyoruz. O yüzden herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Tabi biz dört para birimi ile çalışıyoruz. Dört para biriminin raporlama kısmı aslında zor. Nebim V3’ün farklı para birimleriyle çalışabilme özelliği sayesinde bunu çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz. Ayrıca İş Zekâsı’nda bütün para birimlerine göre raporlarımızı alabiliyoruz.”       


Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

 “Biz tüm ürünlerimizde seri numarası kullanıyoruz. Bütün ürünlerimizin takibini bu şekilde yapıyoruz ve seri numarası takibi yapmak istiyoruz. Çünkü satmış olduğumuz ürünlerimizin hepsinin uluslararası garantisi var ve firmalar bunların hepsini seri numarası üzerinden takip ediyor. Burada bizim için en büyük avantaj seri numarasının aktif olarak kullanılabilmesi oldu. Diğer en büyük avantajımız e-süreçler ile hızlı ve anlık entegrasyonun olması. Biliyorsunuz son dönemlerde e-Ticaret çok fazla önem kazandı ve e-Ticaret’i de tek bir panelden yönetebilmek bizim için çok önemli bir işti. Sonuç itibari ile e-Ticaret uygulamalarında bire bir entegrasyonu hızlı bir şekilde sağlamak, gelen siparişlerin Nebim V3’e düşüp orada faturalandırılarak müşterilere teslim edilmesi çok kolaylaştı ve çok rahat kullanıyoruz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email