İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Nebim V3 Lojistik Entegrasyonu ile Depo Süreçlerimizi Kontrollü Bir Şekilde Yönetebiliyoruz

2011 yılında İstanbul’da kurulan, ayakkabı ve giyim sektöründe hizmet veren ve Amerika’nın en büyük markalarından Skechers’ın Türkiye’deki distribütörü olan Olka Spor Malzemeleri Nebim ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

Olka (Skechers) Bilgi Teknolojileri Müdürü Metin Özcan Nebim V3 Lojistik Entegrasyonu projesiyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Olka’dan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Olka Spor 2011 yılında İstanbul’da kurulan, müşterilerimize ayakkabı ve giyim sektöründe hizmet veren bir firmadır. Amerika’nın en büyük markalarından biri olan Skechers’ın, Türkiye’deki distribütörü olan firmamız aynı zamanda Skechers’ın tüm Türkiye operasyonunu yönetmektedir. Toptan ve perakende sektöründeki deneyimi sayesinde geliştirdiği satış ve pazarlama ile Skechers’ın çok kısa süre içerisinde tüm ülke pazarında önemli bir marka haline gelmesine neden olmuştur. Tabi ki burada kurucumuz Yasin Kavşak’ın da büyük bir rolü vardır.

Yurt genelinde 50 perakende mağazamız ve toptan tarafta ortalama 500’ü aşkın müşterilerimize hizmet vermekteyiz.”

Olka’daki tüm departmanlarınızda Nebim çözümlerini entegre bir şekilde kullanıyorsunuz. Özellikle lojistik depolama ve dağıtım operasyonlarınız için destek aldığınız lojistik firmanız ile entegrasyon projenize değinmek istiyoruz. Bu entegrasyonla ne tür ilerlemeler kaydettiğinizden bahsedebilir misiniz?

“Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bu süreci daha profesyonel ve daha verimli kullanabilmek adına ciddi projelere başlangıç verdik. Bunun içerisinde B2B, WMS geçişi, yine e-Ticaret operasyon süreci olsun birçok projeyi beraberinde paralel olarak götürüyoruz. Zamanında yapmış olduğumuz lojistik entegrasyonunda gayet güzel verimli sonuçlar aldık. Süreci özellikle Nebim verimlilik ekibi ile beraber profesyonel şekilde ele aldık. Öncesinde lojistik süreçlerimizde FTP entegrasyonu yapıyorduk. Ürün kartları olsun, cari kartlar olsun, fiş aktarımları olsun tamamı FTP entegrasyonu üzerinden gidiyordu. Tabi FTP entegrasyonunda bazı işler manuel yürüyordu. Bu manuel çalışmayı ortadan kaldırmak, web servis modeline geçmek, entegrasyon kaslarımızı güçlendirmek adına web servis entegrasyonu projesiyle iyi bir adım adım attık. Web servisin bize sunmuş olduğu esneklik sayesinde kendi dağıtım ve lojistik depomuza geçiyoruz. Depo içerisinde kendi süreçlerimizi kendi şirket kültürümüze uygun yöntemlerle yönetmek, işletmek adına web servise geçtiğimiz için doğru bir karar aldığımızı düşünüyorum.”

Projeyi hayata geçirirken karşılaştığınız zorluklar ve bu zorlukları nasıl aştığınızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Nebim V3 bizim tüm departmanlarımızda, tüm süreçlerimizde kullandığımız entegrasyona açık bir ERP sistemi. Tabi WMS ile entegrasyon süreçleri kalın çizgilerle, sınırları belli olan bir uygulama. Bu uygulamanın entegrasyonu bazı noktalarda zor olabiliyor. Burada doğru yönlendirme ile ve Nebim’in desteği ile başardık diyebiliriz. Tabi zorluklar olmadı değil ama Nebim’in doğru yönlendirmeleri ile projemizi başarıyla sonuca ulaştırdık.” 

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email