İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Lenidia: Nebim V3 ile Sistemimizi İzlenebilir Kılıp Verimliliğimizi Arttırdık

Girişimci kadınların hayallerinden yola çıkarak kurulmuş olan kişisel bakım ve kozmetik markası Lenidia, tüm iş süreçlerini Nebim V3 ile yönetiyor. Marka kurucu ortaklarından Elif Tekgür, Nebim V3 proje geçişiyle ilgili görüşlerini paylaştı. 

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız? 

“Aslında bizim Lenidia şirket çatımız altında, son bir senedir üzerinde çalıştığımız ve La Fann adını verdiğimiz kişisel bakım ve kozmetik markamız var. Bu kozmetik markamız biz girişimci kadınların hayallerinden yola çıkarak kurulmuş bir marka olup, şimdilik mum, oda kokusu, kolonya ve parfüm gibi dört ana kategori ile hizmet vermektedir. Tabii çok yakın bir süre içerisinde kişisel bakım dediğimiz sıvı sabun, duş jelleri, otel ürünleri, sabunlar gibi ürünlerde olacak. Biz şu anda aslında ürünlerimiz ile birlikte çok katlı departman mağazalarının içinde belirli seçkin e-ticaret sitelerinde ve kendi platformumuzda varız. Mayıs ayı itibari ile perakendeye de başlıyor olacağız ve ilk mağazamızı da hayırlısı ile açıyor olacağız.”

Nebim V3 ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, isleyişi anlatabilir misiniz? 

“Öncelikle biz Nebim ile Nebim’in çözüm ortağı vasıtası ile çalışıyoruz. İş ortağımızın daha çok yönlendirmesi ve bizim markamıza özel olarak Nebim ile birlikte geliştirdiği portal sayesinde anlık stoklarımızı takip edebiliyoruz. Şu anda perakendeye girmediğimiz için toptan satış yaptığımız müşterilerimiz hiç kimseye ihtiyaç olmadan otomatik olarak siparişlerini girebiliyor, ödemelerini yapabiliyor ve sevkiyatlarını takip edebiliyor. İş ortağımız cep telefonlarımıza Nebim ile entegre olarak bir yazılım ara yüzü de gerçekleştirdi. Bu sayede biz yalnızca ofisimizden değil ayını zamanda evde de bu sevkiyatları takip edebiliyoruz. Yine kendi web sitemiz olduğu için Nebim üzerindeki entegrasyon ile yalnızca toptan müşterilerimize değil, son kullanıcılara da hizmet verebiliyoruz. Web sitesi, pazar yerleri ile Nebim V3 arasında iş ortağımız tarafından özel geliştirilen raporlar sayesinde stoklarımızın takibi, ödemelerimizin takibi ve sevkiyatlarımızı hızlıca gerçekleştirebiliyoruz.”

Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız? 

“Biz yeni bir marka olduğumuz ve her şeyi sıfırdan kurgulamamız gerektiği için biz bu konuda iş ortağımızdan çok büyük destek aldık ve Nebim’in bu konuda esnek olması yani küçük adımlarla başlayan yeni girişimci markalara da bu kadar destek olması iyiydi. Sonuçta bizim baştan sağlam bir şekilde başlamamız gerekiyordu. Bu sayede de uygulama ve raporlarda hep sistem üzerinden gittik. Hiçbir şekilde manuel bir şey yapmadık. Aslında şunu söyleyebilirim, Nebim’in bize kattığı en önemli şey izlenile bilirlik. Sistem üzerinde her şeyi takip edebiliyoruz, izleyebiliyoruz, bu sayede hiçbir şeyi kaçırmıyoruz ve yeni başladığımız için de olası bir karışıklık ve bir daha sürdürülebilirlik olmaması problemini ortadan kaldırıyoruz.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir? 

“İlk olarak mobil cihazlar üzerinden bir entegrasyon olanağının olması durumunu söyleyebilirim. Tabii ki bu durum bize hız kazandırdı. Özellikle yeni markalar için hız günümüz dünyasında çok önemli. Taleplere hızlı cevap verebiliyoruz. Bu sayede siparişler çok daha kolay yönetilebiliyor oluyor. Aslında her şey sistem üzerinden olduğu için arada olan insan kaynaklı hataların önüne geçmiş oluyoruz. Biraz daha sürdürülebilir, biraz daha izlenilebilir ve daha az hatanın olduğu bir sistem olduğunu söyleyebilirim. Faydalarından bir tanesi de, bizim gibi farklı ürün grupları ve bileşenleri kullanan firmalar için yalnızca bitmiş ürünün stokunu takip etmek değil aynı zamanda ürün ham madde ve malzemelerimizin de stokunu ve raporlamasını takip etmek çok önemli. Bunun sağlıklı analizini Nebim sayesinde yapıyoruz. Ürün stok devir hızlarını ölçerek malzeme stokumuzu ve üretim planlamamızı bu analizlere göre yapıyoruz. Bu sayede maksimum verimliliği sağlıyoruz. Çok fazla stok olması durumunun bu raporlar sayesinde önüne geçmiş oluyoruz.”

Nebim V3 ERP’yi keşfetmek için tıklayın>>

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email