İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Karaca

Karaca İcra Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş :

Nebim ile Süreçlerimiz Hızlandı. 20.02.2012

1917 yılında kurulan,1998’den beri Avrupa ve Ortadoğu’da birçok ülkeye ihracat yapan Karaca İcra Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş, en yüksek kaliteyi en güvenilir şekilde kusursuz hizmetle müşterilerine sunmanın kendileri için bir imza olduğundan bahsetti. Yenilikleri takip eden, dünya standartlarında bir marka olma yolunda ilerleyen Karaca’nın temel felsefesinin müşteri memnuniyetine dayandığına da değinen Güneş, Nebim’in bu memnuniyetteki rolünü de değerlendirdi.

Yaklaşık 100 yıllık bir tekstil şirketi olarak, Türkiye’de tekstil sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ülkemiz Dünya’nın önde gelen tekstil ve konfeksiyon üretimi gerçekleştiren ülkelerinden biridir.  Özellikle tekstille konfeksiyonu yorumlama konusunda tasarım gücünü de işin içine katarak, kendi içinden markalar çıkarmaya başlamıştır. Dünya’nın önde gelen markalarına da üretimler gerçekleştirmektedir. Ülkemiz kendi dinamitleri açısından fast fashion olarak adlandırılan ürünleri başarıyla üretim zamanında sahaya taşıyabilmektedir.

Müşteri profilinizden bahseder misiniz?

Hayatın içerisindeki aktif çalışan kadın-erkek, üniversite’de eğitim gören, yeni iş hayatına başlangıç yapmak için kendi stilini belirleyen erkek c+, b+ ve a’dan müşteri grupları koleksiyonlar farklı materyallerle özel ürünler geliştirerek farklı hedef kitlelere ulaşabilen doğru mesajlar veren, kalite odaklı müşteri profili hedef kitlemizin omurgasını oluşturmaktadır.

Müşteri memnuniyeti kavramı sizin için ne ifade ediyor?

Ürünlerin kullanımından sonra tüketicinin mutlu olmadığı anda müşteri adına yapılabilecek tüm ihtiyaçların giderilmesidir. Sınırsız müşteri memnuniyeti Karaca’nın temel felsefesidir. Karaca, tüketicinin bilinçaltında kalite, sağlamlık, sosyal sorumluluk, satış sonrası hizmetler sonrasında övgüyle anılan önemli bir markadır.

İhracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Çift Geyik Karaca, 2005 yılından itibaren perakende sektörünün içerisinde olmaya karar vermiştir. 2010 yılı itibariyle de önemli aktörler arasında yer alabilmenin gereği olarak faaliyetlerini bir yaşam tarzı, kadın-erkek ve gencin bir hayat hikayesi ve bunlara bağlı olarak konsept mağazacılığı geliştirdi. Kendi mağazacılığını ve franchising mağazacılığını örgütledi. Bilgi teknolojisi, lojstik ve ürün yönetim planlama departmanlarını geleceğin vizyonuna göre hazırlama kararı aldı. Dolayısıyla ülkemizde uygulamış olduğu perakende mağazacılık sistemini yurtdışında da aynı netlik içerisinde dereceye sokmak istemektedir. Ancak sağlıklı bir altyapı planlama bilgi teknolojisi, lojistik, marketing, insan kaynakları ve doğru yönetimden oluştuğu için parçalarının hepsinin bir araya getirilerek yapılması gerektiğine inanmaktadır. Şuan corner sisteminde multi brand mağazacılıkta ihracatımız devam etmektedir. Ancak hedeflediğimiz franchising mağazacılık sistemidir. 2012 Karaca’nın talep toplama yılıdır.  2013’ten itibaren ülkemizde olduğu gibi yurtdışındaki stratejilerinde yukarıda bahsettiğimiz faktörleri tamamlayarak yerine geçirmeye başlayacaktır. Öncelikli olarak Kuzey Afrika, Ortadoğu, Irak, İtalya, Kuzey Avrupa, Rusya ve Canada olarak başlangıç göstermektedir.

Firma profilinizden, personel sayınızdan ve üretim süreçlerinizden söz eder misiniz?

Çift Geyik Karaca 1917 yılında Bandırma’da kurulduktan sonra 1949 yılında “Karaca Örme Sanayi” olarak İstanbul’da üretime başlar ve 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk tekstil markası olarak adını tarihe yazdırır. 1965’li yıllara gelindiğinde, Karaca artık 5 kıtada 36 ülkeye ihracat yapan, marka bilinirliği en yüksek kuruluşlardan biri olmuştur. 1998 yılında Tekfen Holding’e geçen Çift Geyik Karaca, 2005 yılında Narin Group ailesine katılır ve markalaşma yolunda yeniden atağa kalkar.

Çift Geyik Karaca, 1993 yılından bugüne %100 Türk sermayesiyle triko üreten ve 1998’den beri Avrupa ve Ortadoğu’da birçok ülkeye ihracat yapan Narin Group bünyesinde çok kısa zamanda tekrar büyümeye başlamıştır. Bu yılsonuna kadar mağaza sayısın 90’a çıkarmayı hedeflemektedir.

Karaca, kendine duyduğu saygının temeli olan insanı ön planda tutarak en yüksek kaliteyi en güvenilir şekilde müşterisine sunmak için çalışıyor. Karaca için kaliteli ürünü, kusursuz hizmetle sunuyor olmak, bir imza ve bir marka kimliği. Klasikten uzaklaşmadan, yenilikleri takip eden ama bunu yaparken de insanların kendi tarzını oluşturmasına izin veren, özgürlükçü ve köklü yapısıyla Karaca, dünya standartlarında bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bugün Çift Geyik Karaca, yıllık 300 bin adetlik üretim kapasitesi, ürünlerinde kullandığı %100 yün İtalyan ipliğiyle moda tutkunlarının ihtiyaçlarına en yüksek kalitede cevap veriyor olmanın gururunu taşıyor.

Nebim Gold Çözüm Ortağı Başarı Yazılım Genel Müdürü Sedef Arısoy

2011 yılı Karaca için nasıl geçti, 2012’deki hedefleriniz nelerdir?

2011 yılında hedefimiz 60 mağazaya ulaşmayı planlarken ve hedefimizi aşarak 65 mağaza açtık. 2012’de ise 90 mağazaya ulaşmak istiyoruz.

Nebim ile olan işbirliğinizden bahseder misiniz? Ne zamandan bu yana Nebim çözümlerini kullanmaktasınız? Nebim’in hangi ürün ve sistemlerini kullanıyorsunuz?

Nebim ile işbirliğimiz 2005 yılında başladı. Nebim Gold Çözüm Ortağı Başarı ile birlikte ilerliyoruz. Nebim Finans ve Muhasebe, Çek Senet, İK, Sabit Kıymetler, Stok ve Sipariş Takibi, Mağazacılık Uygulamaları, Tedarik ve Üretim Uygulamaları ve İş Zekası Uygulamalarını kullanıyoruz.

Nebim’in firmanıza sağladığı faydalardan bahsedebilir misiniz?

Tüm mağazalarımızda satışlarımızı online olarak takip ediyoruz. Çok hızlı promosyonlar düzenleyip mağazalarda hızla, anında uygulayabiliyoruz. Tedarikçilerimizi takip ediyoruz. Sipariş ve sevkiyatı yönetiyoruz. Stok yönetimini yapıyoruz.

Muhasebe süreçlerimizi yönetiyoruz. İş zekası uygulamalarıyla detaylı ve sağlıklı raporlar alabiliyoruz. İş birliği içerisinde olduğumuz Nebim Gold Çözüm Ortağı Başarı sayesinde verim artırıcı pek çok uygulamayı firmamızda hızla uygulayabiliyor ve tüm departmanlarda benimsenmesini sağlayabiliyoruz. Nebim’in sağladığı en büyük fayda satış sonrasında da bizlere verdiği destektir.  Firmamızda uyguladığımız yazılımları Nebim’in verdiği destek sayesinde maksimum verimde kullanabiliyoruz.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email