İLETİŞİM DEMO TALEBİ

İpekyol: Nebim V3 BulutTahsilat Entegrasyonuyla Tüm Banka Hesaplarımızı Tek Ekrandan Takip Edebiliyoruz

Moda dünyasında kadın hazır giyim sektöründe en prestijli markalardan biri olan İpekyol, Nebim V3 ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. İpekyol Hazine Müdürü Mutlu Yetginer Nebim V3 Bulut Tahsilat Online Banka Entegrasyonu projesi hakkında görüşlerini paylaştı.

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“1986 yılında Türk hazır giyim sektörüne katılan Ayaydin Miroglio Grubu, bünyesinde barındırdığı İpekyol, Twist ve Maçka markaları ile bugün yurt içinde yaklaşık 250, yurt dışında yaklaşık 50 mağaza sayısıyla 10 ülkede ürünlerini satışa sunmaktadır.

Moda dünyasında kadın hazır giyim sektöründe en prestijli markalardan biri olarak sektörde yerini almış olup, 2006 yılında da Edirne’de kurduğu fabrika ile üretimin bir kısmını bu fabrikada gerçekleştirmektedir. 

Grup bünyesinde merkez ofis, Edirne fabrika ve mağazalar olmak üzere toplam 2.000’i aşkın çalışanına istihdam sağlamaktadır.”

Nebim V3 BulutTahsilat Online Banka Entegrasyonu ile süreçlerinizi nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“BulutTahsilat ile Nebim aracılığıyla tanıştık.  Bu platform sayesinde bütün banka hesaplarımızı ve bu bankalardan geçen POS işlemlerimizi tek bir platformda görüntülemeyi sağlayan bir yapı mevcut. Bu sayede tüm hesaplara ve işlemlere hızlıca ulaşım sağlayıp, farklı filtreler ile komisyon ve    masraflarımızı kontrol edebildiğimiz gibi Nebim V3 POS tarafındaki detaylı raporlama özelliği ile de etkin bir takip gerçekleştirebiliyoruz.

Her bankanın internet şubesine giriş yapıp şifre değişikliği sağlayıp bu güvenlik aşamalarını geçmektense, tek tek görüntüleme yapmaksızın Nebim V3 BulutTahsilat entegrasyonuyla BulutTahsilat sistemi üzerinden, tek bir platformdan giriş yaparak tüm hesaplarımızı pratik ve etkin bir şekilde görüntüleyebiliyoruz. Ayrıca uzaktan satış işlemlerinde de BulutTahsilat ve Nebim V3 entegrasyonunu devreye aldık ve verimli bir şekilde kullanmaya başladık.”

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Öncelikli olarak sistem kuruluşu ve tanımlamaları esnasında BulutTahsilat’dan ve Nebim’den çok destek aldık, koordineli bir şekilde hızlıca banka tanımlamaları sisteme yapıldı ve gerekli olan durumlarda da hep destek almaya devam ediyoruz. Doğru parametrelere doğru tanımlamaların yapılması çok önemli. Bir kere bu yapı kurulduktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Her bir müşteri için isim ile, tedarikçi için ise bir kod ile çalışan bir parametre sistemi kurduk. Yapılan ödemelerde bu kodun yazılması, sistemin çalışması için gerekli ve yeterli oluyor.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Biz büyük bir grubuz ve çok fazla sayıda POS işlemi geçiyor cihazlarımızdan. Her bankanın sistemine girip bunların takip edilmesi gerçekten çok güç. O yüzden tüm POS akışını tek bir platform altından görüntüleyebildiğimiz bir yapı olan BulutTahsilat’da komisyon ve masraflarımızı günlük, haftalık ve aylık olarak görüntüleyebiliyoruz. Masraflarda ya da komisyonlarda değişiklik varsa hızlı raporlama özelliği ile bu karşılaştırmayı da kolaylıkla yapabiliyoruz. Bankalar tarafından sehven, atlanan ya da yapılmasında gecikme yapılan tanımlamaları da çok hızlıca tespit edip düzeltilmesini sağlayabiliyoruz. Bu tabi çok ciddi anlamda bir zaman tasarrufu sağlıyor. Burada önemli konulardan biri de istediğiniz kadar kullanıcı tanımlayabiliyorsunuz ve bu kullanıcılara kendi yetki tanımlamalarına göre farklı kullanıcı tipleri oluşturabiliyorsunuz. Bu şekilde de herkes kendi sorumluluk alanına göre bir görüntüleme yapabiliyor. O açıdan da aynı zamanda güvenli. Çünkü internet şubesinin şifresini paylaşmak ve bu dağıtımı yapmak çok güvenli olamayabiliyor ama bu platform altında bunu güvenli bir şekilde yapabiliyoruz. Belki de en büyük avantajlarından biri de bu otomatik entegrasyon. Biz zaten daha öncesinde gelen havaleleri bankadan kontrol edip geldiyse direk kişiye yönlendirip carisine işlenmesini talep ediyorduk. Bu sistem sayesinde gerekli parametreler önceden girildiği için gelen havale işlemi otomatik güncelleme ile Nebim V3 ERP’deki müşteri carisine işlenebiliyor. Buda çok ciddi anlamda iş akışında hız kazanmamızı sağladı. Herhangi bir aşamasında süreç tıkanmıyor. Otomatik olarak herhangi bir müdahaleye gerek olmaksızın hızlıca akıyor. Ben meslektaşlarımla konuşurken de zaten platformdan çok memnun olduğumu söyleyip, onların da kullanması için tavsiyelerde bulunuyorum. Etkin ve verimli bir platform olduğunu söyleyebilirim.” 

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email