İLETİŞİM DEMO TALEBİ

GIZIA: Nebim V3 İYS Entegrasyonu ile Tüm İzinli Datamızı Tek Platform Üzerinden Kolaylıkla Yönetebiliyoruz

Türkiye’nin önde gelen, toptan ve perakende alanında faaliyet gösteren bayan giyim markası GIZIA tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor ve yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. GIZIA Bilgi İşlem Müdürü Fuat Kara Nebim V3 KVKK ve ETK İzinlerinin Yönetimi ve İYS ile Entegrasyonu projesi hakkında görüşlerini paylaştı.


Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Firmamız 2005 yılında kuruldu. %100 Türk sermayesi ile kurulan, toptan ve perakende alanında faaliyet gösteren bir bayan giyim markasıyız. Yönetim kurulu başkanı İsmail Kutlu’nun 30 yılı aşkın hazır giyim tecrübesi bulunmaktadır.  İlk yurt dışında tanındık, daha sonra yurt içinde de mağazalaşmaya gittik. Hem fiziksel mağazacılıkta hem de online mağazacılıkta satışlarımızı sürdürüyoruz. Firmamız kurulduğu günden bu yana hızlı bir ivme yakaladı. Gizia Casual, Gizia Sports markaları ile modanın öncüsü olma yolunda ilerlememizi sürdürüyoruz. Hot Couture kalitesinde hazır giyim üreten bir dünya markası olarak takip edilmekte ve takdir toplamaktayız. Gizia Gate adında konsept mağazalarımız var ve burada 100’e yakın tasarımcının ürünleri sergilenmektedir. Bu tasarımcıların çoğu yerli, markalaşmış tasarımcılardır. 2020 itibari ile Nişantaşı’nda dünya mutfaklarının lezzetinin tadılabileceği Gizia Brasserie adında ilk restoranı açtık. 2020 yazında da Bodrum Türk Bükün’nde Gizia Türk Bükü Beac & Restaurant adında ikinci şubemizi açtık. Yolumuza iki sektörde de devam etmekteyiz.” 

Nebim V3 KVKK ve ETK İzinlerinin Yönetimi ve İYS ile Entegrasyon ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

İYS’de alıcının rızası ile onay almamız gerektiğinden, fiziksel mağaza tarafında müşterilerimize satış anında izin için Nebim ekranlarında onay kodlu SMS gönderiyoruz. Müşteri ileti gönderilmesine izin vermek istiyorsa gelen mesajları kasiyere bildiriyor ve otomatik olarak izin almış oluyoruz. İYS ile ilgili süreçleri, web ve diğer kanallardan toplanan tüm datayı Nebim V3 entegratör servisi ile Nebim veri tabanı üzerinde toplayıp sonrasında Nebim’in İYS iş ortaklarından Mobildev’in servisleri aracılığı ile İYS veri tabanına işlenmesini sağlıyoruz. İYS tarafında değişen datayı da Nebim V3 entegratör servisleri aracılığı ile diğer kanallarda da değişmesini sağlıyoruz. İYS portalında müşterilerimizin firmamız için verdiği izinleri okuyup sadece izinli olanlara ileti gönderiyoruz. Mailing yaparken alıcılara e-mail üzerinden e-mail gönderiminden çıkma hakkı da verip isteklerin yine aynı entegrasyonla İYS’ye işlemesini sağlıyoruz.”


Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

“Projeyi hayata geçirirken öncelikle datanın toplanması ve yönetilmesi hususunda hatalı datanın düzeltilmesi ve tekilleştirilmesi süreci ile uğraştık. Bu düzeltmelerimizi de Nebim’in verdiği destek ile gerçekleştirdik. e-Ticaret tarafında gelen müşterilerimizin  İYS’ye aktarma kısmı bizi düşündürüyordu. Bunu, e-Ticaret tarafında olan izinli verilerimizi Nebim entegratör servisleri ile önce bizim ERP datamıza sonra da Mobildev’in servislerine aktararak hızlıca çözdük. İYS öncesi süreçte de Mobildev ile iş birliğimiz vardı. Hali hazırda izinli datalarımız kendilerinde bulunduğu için bunları otomatik olarak İYS portalına iletmiş olduk.” 


Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir? 

“Onaylarımızı dijital olarak alıp saklayabiliyoruz. İzinsiz hiçbir müşterimize bu entegrasyon sayesinde gönderi yapmamış oluyoruz. Artık tüm izinli datamızı tek bir platform üzerinden yönetebiliyoruz.  İYS tarafındaki opt-in opt-out ları Nebim üzerinden sorgulayabiliyoruz. “

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email