İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Faik Sönmez: Nebim V3 BulutTahsilat Entegrasyonu ile tüm banka hesaplarımızı tek bir ekrandan anlık olarak takip edebiliyoruz

Her dönemin klasiği olabilen giysilerinde kalite anlayışını ön planda tutan, 2004’te iş süreçlerini Nebim ile yönetmeye başlayıp 2015 yılından bu yana üretimden satışa, finanstan iş zekasına tüm süreçlerini Nebim V3 ile yöneten Faik Sönmez, Nebim ile yeni iş birliklerine adım atmaya devam ediyor. Faik Sönmez Finans Müdürü Erkan Uçak, Nebim V3 BulutTahsilat Entegrasyonu projesiyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

1950 yılında sipariş üzerine çalışmaya başlayan Faik Sönmez, kısa sürede İstanbul’un en aranılan kadın terzisi oluyor, sonrasında bu tecrübesini konfeksiyona aktarıyor. 38 bedenden başlayan ürünlerimizi, her sezon 700’ü aşkın modelle, yurtiçinde 33 mağaza, dört bayii ve internet sitemizde, yurt dışında ise üç mağazamızda müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. 

Firmamızın Nebim ile iş birliği 2004 yılında başlamış olup, 2015 yılından bu yana Nebim V3 yazılımını üretimden, satışa, finansmandan, iş zekasına tüm iş süreçlerimizde kullanıyoruz.

Nebim V3 Bulut Tahsilat Entegrasyonu projesi ile süreci nasıl yönetiyorsunuz? İşleyişten bahsedebilir misiniz?

Öncelikle projeyi yürüteceğimiz ekibimizi belirledik. Ardından projenin geçiş adımlarını belirledik. Bu proje öncesinde MT940 Banka Hesap Entegrasyonu’nu kullandığımız için bu süreci yürütmek zor olmadı. Çünkü tüm tedarikçi ve müşteri kartlarımızda Vergi No, T.C. Kimlik No ve IBAN’ları sisteme tanımlıydı. Bunun akabinde BulutTahsilat ile yaptığımız toplantıda kısa sürede geçiş sağladık. 

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu projeye başlamadan önce cari kartlarda Vergi No, T.C. Kimlik No ve IBAN’lar tanımlı olmalı, çek/senet numaraları sisteme tam olarak girilmeli, üye işyeri numaraları eksiksiz tanımlanmalı, masraf kartları tanımlanmalı, Mağaza Para Yatırma Entegrasyonu için öncesinde Kural Sete uygun tanımlamalar yapılmalıdır.

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

Kısaca özetleyecek olursak bu proje bize zaman, tasarruf ve ekstra işgücü kazandırdı. Tüm bankalardaki bakiyelere tek bir şifre ile ulaşıp, şeffaf bir şekilde anlık takip edip, yönetime raporlayabiliyoruz. Mağaza ve internet sitemizde yapılan satışların doğru POS üzerinden ve doğru POS komisyonu ile yapılıp yapılmadığını sıkı bir şekilde takip edebiliyoruz.

Bu proje ile birlikte POS geçişlerindeki kurgumuzu değiştirip ciddi tasarruf sağlamayı bekliyoruz.

İlerleyen dönemde, teknolojik yenilikler ve mevzuat güncellemeleri çerçevesinde işlerimize verimlilik ve hız katacak projeleri, Nebim ile hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email