İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Enternasyonel Gözlük (Marchon)

Emre Başıbüyük

Enternasyonel Gözlük Genel Müdürü

Küçük bir aile işletmesi olarak ticari faaliyetine başlayan Enternasyonel Gözlük, dünya devi Marchon ile gerçekleştirdiği iş birliği ile günümüzde 800’ü aşkın satış noktası ile sektörde önemli bir oyuncu konumunda yer alıyor.Sektörde 20. yıllarını geride bıraktıklarını belirten Enternasyonel Gözlük Genel Müdürü Emre Başıbüyük, “Daha önceleri distribütörlük yapmış olduğumuz markaların Türkiye ofisi kurmamız yönündeki tekliflerini dikkate alarak çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırdık.  Dünyanın en büyük optik firmalarından Marchon ile yerel bir işbirliği yaparak Türkiye ofisini kurduk. Sektördeki yerimizi geliştirmek ve Marchon’u daha iyi anlatabilmek adına çeşitli pazarlama faaliyetlerine başladık. 2011 yılı Ocak ayında kurmuş olduğumuz yerel ortaklık günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmiştir. Türkiye genelinde 800’ün üzerinde satış noktası ile hizmet veriyoruz. Esasında markalı ürünler üzerinden değerlendirdiğimizde satış noktalarında yaşamış olduğumuz grafik büyük bir başarı hikayesini anlatıyor. Marchon’un portföyünde yirmiye yakın marka bulunuyor, bu portföyün bizim insanımız tarafından kabul görmüş ürünlerinin ithalatını, pazarlama faaliyetlerini, yedek parça servisini gerçekleştiriyoruz” dedi.

‘Bizim taleplerimizi sadece Nebim V3 karşıladı’

Bir yazılım firması ile çalışma fikri oluştuktan sonra taleplerini sadece Nebim’in karşıladığını belirten Emre Başıbüyük, “Nebim ile ilk tanışmamız 2010 yılında Winner ile olmuştu. Marchon’un kurulum aşamasında yerel bir yazılım ile çalışma kararı aldık. Yerel firmaları araştırırken, sektör tecrübesi olmasına ve bizim sektörümüze yatırım yapmış olmalarına dikkat ediyorduk. Tüm bu kriterleri değerlendirdiğimizde en uygun programın Winner olduğuna karar verdik. Sürecin başarılı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte 2014 yılında Nebim’in Winner’dan sonra geliştirdiği Nebim V3’e geçiş yapmaya karar verdik ve gerekli çalışmalara başladık. 2015 yılında Nebim’in çözüm ortağı Verimsoft ile Nebim V3’e geçiş sürecimizi tamamlayarak 1 Ocak 2016 tarihinde hazır halde tüketicimizin karşısına çıktık” dedi.

‘Sektörün taleplerini karşılamış olmaları büyük bir avantaj’

Nebim’in yerel bir yazılım firması olmasının yanında sektöründeki değişikliklere anında vermiş olduğu tepkinin de önemli olduğuna vurgu yapan Başıbüyük, “Nebim ile beraber bu süreci yönetmemizdeki ana unsur bizim sektörümüz ile ilgili yatırım yaparak ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir yazılım geliştirmeleri olmuştur. Optik sektörü kendi içinde dinamikleri olan hareketli bir sektördür. Mevzuatlarda değişiklikler oluyor, bu değişiklikler bizlerin uygulama modellerini değiştiriyor. Nebim’in bu süreçlerdeki entegrasyon hızını görünce iş birliğimizin doğru bir karar olduğunu anlıyorum” dedi.

‘Stok bilgisi ile muhasebe kayıtları aynı programda’

Nebim V3’ün sağlamış olduğu en büyük avantajın stok bilgisi ve muhasebe kayıtlarını tek bir program halinde yürütmesi olduğunun altını çizen Enternasyonel Gözlük Genel Müdür Emre Başıbüyük; “Sektörde diğer firmalar stok programları ile muhasebe programlarını ayrı ayrı kullanarak sonuçlarını birleştirmeye çalışmaktadırlar. Stok programı ve muhasebe programının aynı anda yürüyor olması verimliğimiz açısından büyük önem arz ediyor. Bu iki sürecin aynı anda yürütülüyor olması iş akışının verimliliği, programın verimliliği ve çalışma ortamının verimliliği açısından pozitif bir değer yaratıyor” dedi.

‘Raporlama desteği ve hızlı veri akışı işimizi çok kolaylaştırıyor’

Nebim V3’ün sağlamış olduğu bir diğer büyük avantajın ise program içinde yer alan raporlama desteği olduğu belirten Başıbüyük, “ Yabancı ortaklı bir firma olduğumuz için sürekli rapor göndermemiz gerekmektedir. Programın içinde yer alan hazır format raporlamalar bunun için büyük avantaj sağlıyor. Marchon için bir diğer önemli nokta ise verinin dışarıya aktarılmasıdır. Bu noktada içerde çalışan entegrasyon destek programları bizlere ekstra destek sağlamaktadır. Sekizyüzün üzerindeki satış noktamıza elimizdeki verinin istediğimiz şekilde ve B’B formatında doğru bir şekilde aktarılması gerekmektedir. Bu noktada Nebim V3’ün vermiş olduğu destek çok önemlidir” dedi.

‘Nebim sektörel ihtiyaçlarımıza da karşılık veriyor’

Nebim ile sektörün ve firmanın ihtiyaçları konusunda sürekli kontak halinde olduklarının altını çizen Enternasyonel Gözlük Genel Müdür Emre Başıbüyük, “Son bir buçuk yıldır yoğun bir şekilde Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kullanıyoruz. Bu sistemi Nebim V3’ün bize sağlamış olduğu avantajlar ile birlikte efektif bir şekilde tüketicimize ve bayilerimize ulaştırabiliyoruz. UTS çok kolay bir entegrasyon süreci değildi. Bizde bu süreçte operasyonumuzu daha fazla yormadan, devletin veritabanına kendi verilerimizi nasıl aktarabiliriz sorusu ile karşı karşıya kaldık. Ama sistem hızlı bir şekilde gelişti ve bugün biz tüm paydaşlarımıza hızlı bir şekilde online ortamda veri paylaşabiliyoruz” dedi.

Nebim V3’ü keşfetmek için tıklayınız>

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email