BLOG DEMO TALEBİ

SGK’ya düzenleyeceğiniz faturaları Nebim V3 ile e-Fatura olarak düzenleyin

 

SGK’nın e-Fatura Uygulamasına Geçişi

SGK’nın 22.08.2017’de yayınladığı “Elektronik Fatura Uygulamasına Geçilmesi (Strateji Geliştirme Başkanlığı)” başlıklı duyuruda belirttiği üzere, SGK 01.10.2017 tarihi itibari ile e-fatura uygulamasına dahil olacaktır. Bu itibarla, 01.10.2017 tarihinden itibaren elektronik fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin SGK’ya gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-Fatura olarak göndermeleri gerekmektedir. Duyuruya ulaşmak için tıklayınız>

Nebim V3 Fatura ve e-Fatura Uygulamaları Güncellendi

Nebim V3’te, elektronik fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin SGK’ya gönderecekleri faturaları e-Fatura olarak düzenleyebilmeleri için aşağıdaki geliştirmeler yapıldı:

  • SGK’nın vergi kimlik numarasına düzenlenen faturaların e-Fatura olarak oluşturulması sağlandı.
  • SGK’ya düzenlenecek olan faturalarda fatura üzerinde bulunması gereken alanların toptan satış faturası giriş ekranında girilebilmesi sağlandı. Bu alanlar; fatura tipi (SAGLIK_ECZ, SAGLIK_HAS, SAGLIK_OPT, SAGLIK_MED, ABONELIK, MAL_HIZMET, DIGER), fatura periyodu ve doküman numarasıdır.
  • SGK’ya düzenlenen e-Faturanın UBL’inde e-Fatura özel entegratörleri tarafından paylaşılan teknik dokümantasyona uygun olarak gerekli alanların doldurulması sağlandı.

İlgili güncelleme, Nebim V3’ün 17.4 versiyonu için Hotfix olarak yayınlanmış olup, “Nebim V3 e-Fatura GİB ve Özel Entegratör Entegrasyonu” uygulamasını lisanslamış olan ve “NebimExtra Versiyon Güncelleme ve Destek Anlaşması” aktif olarak devam eden kullanıcıların erişimine sunulmuştur. Hotfix, NebimExtra portalinde yer alan Güncellemeler / Düzeltme bölümünden indirilebilir.

NebimExtra Versiyon Güncelleme ve Destek anlaşması olan firmalar ve uyarlama projeleri devam etmekte olan firmalar, ilgili Hotfix’i kurmak için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. Firmaların Bilgi İşlem Yöneticilerinin ilgili Hotfix’i kurmadan önce, tüm Hotfix kurulumlarında olduğu gibi, NebimExtra destek portalinde, “Güncellemeler / Dokümanlar” bölümünde ilgili Nebim V3 versiyonu için yayınlanmış olan “Hotfix Yükleme Kılavuzu”ndaki uyarıları okumaları ve talimatları takip etmeleri önerilmektedir. NebimExtra anlaşması olmayan firmalar ise NebimExtra Versiyon Güncelleme ve Destek anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Etiketler: # # #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email