BLOG DEMO TALEBİ

Sassofono

Sassofono Yönetim Kurulu Başkanı, Nevzat Fırat:

“Nebim V3 ile Verimliliğimize Doğru Orantılı Olarak Sektördeki Rekabet Gücümüz de Arttı.”, 08.11.2012

Lüks marka segmentinde ünlü olan, şık, göze çarpan ve elegant tasarım stili ile dünya moda trendleri izleyerek kendi orijinal koleksiyonlarını hazırlayan Sassofono firması Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Fırat, firmanın yurtiçi-yurtdışı firma faaliyetlerini ve Nebim ile gerçekleştirdikleri işbirliği sürecini değerlendirdi. Fırat, Sassofono markası olarak yurtdışına açılma planlarından, bu planlar içerisinde altyapılarında yaptıkları değişimlerden, Nebim’in bu dönemdeki desteğinden ve Nebim V3’ün faydalarından da bahsetti.

Sassofono’nun firma profilinden ve marka portföyünden bahseder misiniz?

Lüks marka segmentinde ünlü olan markamız, şık, göze çarpan ve elegant tasarım stili ile SASSOFONO dünya moda trendleri izleyerek kendi orijinal koleksiyonları hazırlanmaktadır. Kalite ve müşteri memnuniyeti en önemli ilkemiz olmuştur.

2012 yılını içinde bulunduğunuz sektör ve Sassofono açısından değerlendirebilir misiniz?

2012 yılı sektör acısından zor bir yıl olmuştu. Avrupa’daki finansal krizi tüm dünyayı, dolayısıyla bizim mevcut ve hedef müşteri kitlemizde etkilemiştir. Biz bu yılı ‘Değişim’ yılı ilan ettik aksi taktirde değişmezsek kriz şartları bizi de geri bırakacağında emindik.

Sassofono markası ile perakende mağazalar açtınız, organize perakende açısından önemli bir başlangıç bu, bu doğrultuda yurt içi ve yurt dışı gelecek hedefleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Dünyada ve Türkiye’de Perakende pazarı büyümekte, bizde bu büyümede yerimizi almak istiyoruz. Dünya çapında Doğu bloğu ülkeleri Orta Doğu ülkeleri ve Batı Avrupa ülkelerinde kendi mağazalarımızı ve franchising mağazaları ile büyümeyi hedefliyoruz. Daha sonra Türkiye’de doğru zamanda ve doğru tasarımla yer edinmeyi düşünüyoruz.

Nebim ile işbirliği başlangıç sürecinden bahseder misiniz? Hangi hedefleri esas alarak Nebim V3’ü tercih ettiniz ve esas aldığınız hedeflerin neresindesiniz?

Firma olarak yurtdışına açılma planımıza hız verdiğimiz bu dönemde bilgi altyapımızı ve işleyişimizi daha güçlü, pratik ve sağlıklı bir şekle sokmak için lider yazılım firması olan Nebim ile bir işbirliği sürecine girdik. Yurtdışı açılımımıza vizyon olarak da uygun olacağını düşündüğümüz Nebim V3 ERP çözümünü uygulamaya başladık. Nebim V3 ile üretim planlamalarının daha doğru bir şekilde gerçekleştiğini, tüm sistemi anlık olarak takip edebildiğimizi ve bu sayede üretim süreçlerinde daha hızlı ve sağlıklı karar alabildiğimizi gördük.

Nebim sayesinde pratik ve sağlıklı iş süreçlerine sahip olduk. Nebim V3 çözümü ile firmamızın verimliliği ve karlılığı arttı ve doğru orantılı olarak da sektörde ki rekabet gücümüz arttı.

Nebim V3’ün uygulama ve adaptasyon sürecini değerlendirebilir misiniz?

Aralık 2011’de başlayan Nebim V3 projesi, 1 Ocak 2012 gibi kısa sürede canlı kullanıma geçti. Bunda Moda Tekstil ekibinin, Nebim uzman ekibiyle tam bir uyum içinde takım çalışmanın sonucudur. Nebim ekibinin çözüm odaklı yaklaşımı, birebir bizlere zaman ayırmaları ve özellikle Nebim ile tanışmamıza vesile olan Nebim Gold Çözüm Ortağı Turkuaz’ın birebir verdiği destek sayesinde bu zor adaptasyon sürecini kolaylıkla atlattık.

Önümüzdeki dönemler için Nebim ile ilgili beklenti ve hedefleriniz nelerdir?

Önümüzdeki dönemler için büyüyen iş hacmimizin de elverişi olarak Nebim V3 ERP yazılımında değişen ve gelişen, ihtiyaçlarımıza hızlı cevap verebilecek çözümleri firmamızda uygulamak.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email