BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3’ün 21.4 Versiyonu Yayınlandı

Nebim; Türkiye’nin önde gelen perakendeci, toptancı ve üretici markalarının tercih ettiği ERP yazılımı olan Nebim V3’ün 21.4 versiyonunu kullanıcılarına sundu. Bu versiyonda; Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu, Uzaktan Perakende Satış ve Tahsilat Yönetimi, Mağaza içi Mobil Arka Ofis Uygulamaları, Set Ürünlerin Seri Numarası Takibi, fiş giriş çıkışlarında karebarkod okutulması ve yurt dışı mağazaları için mali yazıcı entegrasyonları gibi yeni uygulamalar ve mevcut uygulamalara eklenen yeni fonksiyonlar yer alıyor.

Bu versiyonda sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylı dokümantasyonu Nebim’in Web sitesindeki “Nebim V3 Ver.21.4.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler aşağıda özetlenmiştir.

Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu

Mağazalarında müşterilerine akıllı telefonları üzerinden temassız mobil ödeme kolaylığını yaşatmak isteyen firmalarda kullanılmak üzere Paynet’in sunduğu Paylink ödeme servisleri ve Nebim’in sunduğu Nebim V3 POS yazılımı arasında bir mobil ödeme entegrasyonu altyapısı geliştirildi. Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu ile firmalar mağazalarında müşterilerine temassız mobil ödeme kolaylığı yaşatırken tüm kartlara taksit imkânı ve parçalı ödeme olanağı sunabilecekler.

Nebim V3’ ün 21.4 versiyonunda yayınlanan entegrasyon sayesinde, versiyon yayınlanma tarihi itibarı ile, Paylink’ in sunduğu aşağıdaki ödeme yöntemleri ile entegrasyon destekleniyor:

 • SMS/Paypass: Müşteriye ödeme onayı için gönderilen bir SMS ve firma tercihine bağlı olarak kullanılabilecek, Paynet’in sunduğu bir kart saklama servisi olan Paypass ile entegrasyon.
 • BKM Express
 • Masterpass
 • Maximum Mobil

Ayrıca, BonusFlaş ile entegasyona ilişkin geliştirme ve test süreçleri devam etmektedir.

Uzaktan Perakende Satış ve Tahsilat Yönetimi

Nebim V3 Uzaktan Perakende Satış ve Tahsilat Yönetimi uygulaması sayesinde perakende firmaları; mağaza çalışanlarının, özellikle COVID-19 salgını ve sosyal izolasyon nedeniyle mağazalara gelmeyi tercih etmeyen perakende müşterilerine telefon ya da Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden erişip, mağazadaki ürünlerden seçeceklerini önermelerini, müşterilere SMS ile bir satış linki gönderip önerdikleri ürün sepetinin satışını gerçekleştirmelerini ve müşterilerin evlerinden, web tarayıcısı ya da telefonları üzerinden kredi kartlarını kullanarak ödeme yapmalarını, bu süreçlerin mağazalardaki Nebim V3 POS’lar sayesinde siparişten ödemeye kadar tüm aşamalarının kayıt altına alınmasını sağlayabilecekler.

Omni-kanallı bir vizyonla geliştirilen çözüm ayrıca bu yöntemle satılan ürünlerin iadelerine ilişkin süreçleri de barındırıyor ve ayrıca Nebim V3’ün Ankara Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo, Scotty Kargo, UPS ya da Yurtiçi Kargo gibi farklı kargo firmalarının sistemleriyle entegrasyon çözümlerini de destekliyor.

Bu çözüm, perakende müşterilerin evlerinden kredi kartı ya da havale ile güvenle, web üzerinden ya da telefonlarından ödeme yapmalarını sağlamak üzere, Nebim iş ortağı Kayaport’un BulutTahsilat sanal POS servisleri ile entegrasyonundan yararlanıyor.

 Mağaza İçin Mobil Arka Ofis Uygulamaları 

Kullanıcılara ilk olarak Nebim V3’ün 20.4 versiyonu ile sunulmaya başlanan ve Android cihazlar üzerinde native bir uygulama olarak çalışan yeni “Nebim V3 Mağaza için Mobil Arka Ofis Uygulamalarının” yetenekleri, Nebim V3’ün 21.4 versiyonunda artmaya devam ediyor. Bu uygulamalar sayesinde; mağazaya gelen ürünlerin onaylanması, merkeze iade işlemleri, diğer mağazalara sevkiyat işlemleri, online ve offline mağaza sayım işlemleri, mağazada tek etiket dökümü ve ürün fiyat/envanter sorgulama gibi işlemler mağaza çalışanları tarafından pratik, hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Desteklenen Yazıcılar:

Sewoo – LK-P30W

Toshiba – B-FP3D

Zebra – ZQ510

SET (Takım) Ürünlerde Seri Numarası Takibi

Ürünlerini seri numarası ile takip eden firmalarda, “Set (Takım)” ürün tipi kullanımında da seri numarası ile takip yapılabilmesi sağlandı. Bu geliştirmeyle Set (Takım) ürünlerin alım ve satım işlemlerinde seri numarası okutularak işlem yapılabiliyor.

Karebarkod Kullanım Alanının Genişletilmesi

25.04.2017 tarihli ve 30048 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Beşeri Tıbbi Ürünlerin Ambalaj Bilgileri, Kullanma Talimatı ve Takibi Yönetmeliği” gereğince hazırlanmış BEŞERİ TIBBİ ÜRÜNLER BARKOD VE KAREKOD UYGULAMA KILAVUZU içeriğinde anlatılan karebarkod bilgilerinin, fiş girişlerinde ürün seri numarası yada ürün barkodu olarak okutulması aşamasında çözümlenebilmesi sağlanmıştır.

Okutulan karebarkod içerisinden;

 • Ürün Barkodu
 • Ürün Seri Numarası
 • Son Kullanma Tarihi
 • Parti Kodu
 • Üretim Tarihi bilgileri çözümlenebilmektedir.

Yurt Dışı Mağazaları için Mali Yazıcı Entegrasyonları

Yurtdışı operasyonları kapsamında Nebim V3 POS’un farklı ülkelerdeki entegre olduğu mali yazıcı çözümleri genişlemeye devam ediyor. Bu versiyonla birlikte Avusturya, Azerbaycan, Moldovya ve Polonya’da kullanılan bazı yazıcılarla entgerasyonlar da desteklenen yazıcılar kapsamına eklenmiştir.

Nebim V3 ‘ün yurtdışında entegre olduğu printer çözümleri:

 • DATECS FP-550 ve FP-700 Fiscal Printer Entegrasyonu
 • Duna Fiscal Printer Entegrasyonu
 • GALEB GP-550 Fiscal Printer Entegrasyonu
 • NBA Fiscal Box Entegrasyonu
 • Posnet Thermal HD Printer Entegrasyonu
 • ROMPOS Entegrasyonu
 • Shtrih-m Entegrasyonu
 • Synergy PF550 ve PF770 Entegrasyonu
 • Tremol Fiscal Printer 15-KL

Ayrıca, Almanya ve Avusturya’ da perakende satış yapan mağazalarda POS cihazı olarak kullanılan N2 Anima RKSV Nebim V3 POS ile entegre edilerek POS cihazı üzerinden ödeme alınabilmesi sağlanmıştır.

21.4 Versiyon Yenilikleri Hakkında Detaylı Bilgi

Versiyon ile gelen yeniliklerin daha detaylı anlatıldığı “Nebim V3 Ver.21.4.1 Versiyon Yenilikleri” dokümanı, Nebim’in Web sitesinden indirilebilir.

Nebim V3 kullanıcıları, versiyon ile gelen yeniliklerin de tanıtıldığı sınıf eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi, Nebim’in Web sitesindeki Eğitim Takvimi sayfasından takip edebilirler. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları, Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

21.4 Versiyonu Yüklemek ve Daha Fazla Bilgi İçin

NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması olan firmalar ve uyarlama projeleri devam etmekte olan firmalar, Nebim V3’ün yeni versiyonunu yüklemek için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. NebimExtra anlaşması olmayan firmalar ise yeni versiyon ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Etiketler: #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email