BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3’ün 19.10.1 (Ekim 2019) Versiyonu Yayınlandı

Nebim; Türkiye’nin önde gelen perakendeci, toptancı ve üretici markalarının tercih ettiği ERP yazılımı olan Nebim V3’ün 19.10.1 versiyonunu kullanıcılarına sundu. Bu versiyonda; Lokasyon ve Ürün Grubu Bazında Ürün Seri Numarası Yönetimi, Satın Alma Talep Yönetimi Yenilikleri, BulutTahsilat – Online Banka Entegrasyonu,  İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri Yenilikleri, Depo Raf Envanteri Yönetimi Yenilikleri,  İstanbul Havalimanı’na Satış Bildirimi, Yeni Global Blue Entegrasyonu ve YN ÖKC ve EFT-POS Entegrasyon Yenilikleri gibi yeni uygulamalar ve mevcut uygulamalara eklenen yeni fonksiyonlar yer alıyor.

Bu versiyonda sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylı dokümantasyonu Nebim’in Web sitesindeki “Nebim V3 Ver.19.10.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler aşağıda özetlenmiştir.

Lokasyon ve Ürün Grubu Bazında Ürün Seri Numarası Yönetimi

Nebim V3 ERP’nin daha önceki versiyonlarında, seri numarası bazında takip edilmesi belirtilen ürünlerin tüm hareketleri zaten seri numarası bazında yönetilebiliyordu. Bu versiyonda, ayrıca, seri numarası ile yönetilmeyen ürünlerin, sadece belirtilen lokasyon (ofis) ve ürün grubu bazında seri numarası ile takip edilebilmeleri de sağlandı. Bu sayede, 1.1.2020 itibarı ile Rusya’da zorunlu olan ve Rusya’ya ithal edilen tüm ayakkabı ürünlerine Rusya’da otoritenin vereceği seri numaralarının atanması ve Rusya içerisindeki tüm hareketlerin bu seri numaraları ile takip edilmesi süreçleri desteklenmiş oldu.

 

Satın Alma Talep Yönetimi Yenilikleri

Daha önceki versiyonlarda yayınlanan Satın Alma Talep Yönetimi uygulamasına; satın alma taleplerinin, talepleri onaylayacak hiyerarşideki kişilere mail bildirimi olarak gönderilmesi ve mail üzerinden onay / red işleminin gerçekleştirilebilmesi, madde ve cari hesap seçimi yapılmadan da teklif girişi yapılabilmesi, minimum teklif adedi belirlenerek bu adet karşılanmadan satın alma sürecinin başlatılmaması ve satın alma taleplerinin teslimlerinin kayıt altına alınması gibi birçok yeni özellik eklendi.

 

BulutTahsilat – Online Banka Entegrasyonu

Nebim V3 / BulutTahsilat online banka entegrasyonu sayesinde tek ekran üzerinden izin verilen IBAN’ların bakiye bilgilerinin görüntülenebilmesi, bankalarda gerçekleşen banka hareketlerinin BulutTahsilat’ın sağladığı servisler aracılığı ile Nebim V3 ERP’ye aktarılabilmesi, aynı zamanda POS geri dönüşlerinin de yine BulutTahsilat servisleri ile tek seferde oluşturulabilmesi sağlandı.

İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri Yenilikleri

AGİ için personelin eş ve çocuk bilgisi sayısının, personel için tanımlanmış olan bağlantı kişilerinden oluşturulabilmesi, çocukların yaşları ve eğitim durumlarına göre AGİ’den yararlanacak çocuk sayısının sistem tarafından her ay bordro tahakkukunda kontrol edilerek AGİ bilgilerinin güncel tutulması sağlandı. Ayrıca SGK e-Bildirge için hazırlanan dosyaların, Nebim V3 tarafından SGK’nın e-Bildirge sitesine giriş yapılarak her bir iş yeri için kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan yüklenebilmesi ve SGK işe giriş / çıkış bildirgelerinin SGK’ya bildirilmesi sağlandı.

Depo Raf Envanteri Yönetimi Yenilikleri

Daha önceki versiyonlarda yayınlanan Depo Raf Takibi uygulamasına; bekleyen sevk emirlerine göre raflarda bulunan ürünler için raf transfer emirleri hazırlanabilmesi ve emirlere istinaden raf transferi hareketleri gerçekleştirerek ürünlerin sevkiyat alanına toplanarak bu alandan sevkiyatının yapılabilmesi ve Forklift rafı, ürün kabul bölümü, sevkiyat bölümü gibi farklı özellikteki raf tanımlamaları ile hareket kısıtlamaları yapılabilmesi özellikleri eklendi.

İstanbul Havalimanı’na Satış Bildirimi

Nebim V3, zaten İstanbul Havalimanı’nda dış hatlarda faaliyet gösteren mağazalar için Unifree ve Gümrük entegrasyonunu sağlıyordu. Bu versiyonda ayrıca, İstanbul Havalimanı’nda iç hatlarda faaliyet gösteren ve İGA ile ciro bazlı kira anlaşmaları olan mağazaların günlük satışlarının İGA sistemlerine düzenli aktarılması da sağlandı.

Yeni Global Blue Entegrasyonu

Yeni eklenen Global Blue Tax Free aracı kurumu entegrasyon yöntemi sayesinde; Tax Free alışverişlerinin vergi iadelerinde sadece nakit değil, kredi kartı, Alipay, WeChat gibi yeni tip Tax Free iade metotları da kullanılabilecek. Ayrıca turistlerin Alipay, WeChat gibi ödeme platform hesaplarına Tax Free iadeleri turist mağazadayken anında aktarılabilecek. Ayrıca, Global Blue Mobile Customer Care sayesinde alışveriş yapan turistin e-posta adresine ya da cep telefonuna Tax Free ile alakalı yapması gereken bilgiler gönderilebilecek ve turistin kendisi de yaptığı alışverişlerin durumunu ve Tax Free iade sürecini takip edebilecek.

YN ÖKC ve EFT-POS Entegrasyon Yenilikleri

Nebim V3 POS ile entegre çalışan Verifone EFT-POS cihazlarının Verifone tarafından eklenen Ethernet ara yüz desteği ile de çalışabilmesi sağlandı. Ayrıca bu versiyon ile birlikte Hugin Tiger T300 Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz entegrasyonu, Kosova için DATECS FP-550/FP-700 entegrasyonu ve Sırbistan için GALEB GP-550 entegrasyonu da sağlandı.

19.10.1 Versiyon Yenilikleri Hakkında Detaylı Bilgi

Versiyon ile gelen yeniliklerin daha detaylı anlatıldığı “Nebim V3 Ver.19.10 Versiyon Yenilikleri” dokümanı, Nebim’in Web sitesinden indirilebilir.

Nebim V3 kullanıcıları, versiyon ile gelen yeniliklerin de tanıtıldığı sınıf eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi, Nebim’in Web sitesindeki Eğitim Takvimi sayfasından takip edebilirler. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları, Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

19.10.1 Versiyonu Yüklemek ve Daha Fazla Bilgi İçin

NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması olan firmalar ve uyarlama projeleri devam etmekte olan firmalar, Nebim V3’ün yeni versiyonunu yüklemek için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. NebimExtra anlaşması olmayan firmalar ise yeni versiyon ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Etiketler: # #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email