BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3 ile Kısa Çalışma Ödeneği ve İŞKUR Bildirim Listesinin Hazırlanması

Kısa Çalışma Ödeneği Nedir ve Nebim V3 ile Nasıl Hesaplanır?

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır. Covid-19 dışsal nedenlerden kaynaklanan zorlayıcı neden olarak görülmüş ve firmalardan bu kapsamda kısa çalışma başvuruları alınmaya başlanmıştır.

İşverenin kısa çalışma talebinde bulunması ve iş müfettişlerince yapılacak inceleme sonucu uygun bulunması gerekmektedir. Bildirimlerde kısa çalışma gerekçesi, kısa çalışma yapacak personel listesi ve kısa çalışma süre bilgileri bulunmaktadır.

Kısa çalışma ödeneğine başvuru yapan ve başvuruları kabul edilen Nebim V3 kullanıcıları, personel bordrolarını kısa çalışma ödeneğine uygun bir şekilde hazırlayabilmektedir.

Nebim V3 kısa çalışma ödeneğine uygun bordro hazırlama eğitim videosunu Nebim Akademi eğitim portalimizden izleyebilirsiniz.

Nebim V3 ile İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği Bildirim Listesi Nasıl Hazırlanır?

İŞKUR, kısa çalışma başvurusu yapan firmalardan, kısa çalışmaya tabi olan personellerle ilgili bir liste talep etmektedir. Nebim V3 kullanıcılarının listeyi doğru ve eksiksiz bir şekilde oluşturabilmeleri için bir rapor hazırlanmıştır ve NebimExtra portalinde bulunan Rapor Galerisi bölümünde yayınlanmıştır. 

Nebim V3 kullanıcılarının İŞKUR kısa çalışma ödeneği bildirim listesini kolay ve doğru bir şekilde doldurabilmeleri için hazırlanan raporun kullanımıyla ilgili eğitim videosunu Nebim Akademi eğitim portalimizden izleyebilirsiniz.

Etiketler: #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email