BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3 ile İstanbul Havalimanı Gümrüksüz Satış Mağazalarınızı Yönetin

Türkiye perakendesinin ünlü markaları ve mağazaları; dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda, 55.000 metrekarelik bir alanda 90 milyon ziyaretçi ile buluşmak üzere yerlerini alıyorlar.

Türkiye perakendesinin önde gelen markalarının ERP ve mağazacılık yazılımlarını geliştiren Nebim, İstanbul Havalimanının gümrüksüz satış bölgesinde mağazaları olan kullanıcılarına, şirket merkezlerinde kullandıkları Nebim V3 ERP yazılımı ile entegre çalışan ve ayrıca Türkiye ve yurt dışındaki mağazalarında kullandıkları Nebim V3 mağaza ve POS yazılımları ile uyumlu bir çözüm sunuyor.

Nebim V3 Mağaza için Unifree ve Gümrük Entegrasyonu sayesinde Nebim V3 kullanıcıları; mevzuata uygun bir şekilde ihracat yaparak gümrüksüz satış mağazalarına ürün sevk ve kabul işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca, gümrüksüz satış mağazalarındaki satış ve iade işlemlerini, İGA’nın belirttiği şekilde, Unifree ile entegre bir şekilde yapabiliyor ve satış esnasında mevzuata uygun olarak sağlamaları gereken anlık gümrük entegrasyonunu da gerçekleştiriyorlar.

Nebim’in İstanbul Havalimanı’nı işleten İGA’nın ve mevzuatın gereksinimlerini karşılayacak şekilde geliştirdiği “Nebim V3 Mağaza için Unifree ve Gümrük Entegrasyonu” sayesinde Nebim V3’ün dış ticaret ve POS uygulamaları aşağıda özetlenen yeni özelliklerle zenginleşiyor:

  • Gümrüksüz satış mağazaları ürün sevk ve kabul işlemleri: Nebim V3’ün dış ticaret fonksiyonlarına eklenen “Gümrüksüz Satış Mağaza İşlemleri” programları sayesinde; mevzuata uygun olarak, gümrüksüz mağazaya yapılan ürün sevkiyatlarının ihracat, gümrüksüz mağazadan merkeze geri alınan ürünlerin ise ithalat olarak işlem görmeleri ve hareketlerin ithalat/ihracat dosya numaraları ile takipleri sağlanıyor. Geliştirilen yeni programlar sayesinde, gümrüksüz satış bölgesindeki mağazaların ayrı “iş ortakları” olarak tanımlanmalarına gerek kalmıyor. Merkez ve mağaza yöneticileri, sevkiyatlarını Türkiye’deki diğer mağazalarında uygulamaya alıştıkları süreçler ile yönetebiliyorlar ve raporlayabiliyorlar.
  • Nebim V3 POS yenilikleri ve Unifree entegrasyonu: İstanbul Havalimanı’ndaki gümrüksüz satış mağazalarındaki perakende satış ve iade işlemleri, yolcu pasaport ve uçuş bilgilerini de kapsayacak şekilde genişletilmiş Nebim V3 POS arayüzü üzerinde gerçekleştiriliyor. Satış süreci; yeni eklenen pasaport ve uçuş bilgileri dışında, firmanın diğer mağazalarında kullandığı “standart” Nebim V3 POS ekranları üzerinde devam ettiği için POS, mağaza çalışanları tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor. Diğer mağazalarda kullanılan indirim kampanyaları, CRM özellikleri ve diğer Nebim V3 POS özellikleri gümrüksüz satış mağazasında da kullanılabiliyor. Pasaport ve boarding kart okuyucu entegrasyonları sayesinde müşteri kayıt işlemleri hızlı ve hatasız gerçekleştirilebiliyor. Satışlar e-Arşiv/e-Fatura ve YN ÖKC entegrasyonları sayesinde mevzuata uygun olarak gerçekleştirilirken, anlık olarak Unifree’ye bildiriliyor. Unifree’nin bildirim içerisinde beklediği İGA ve Unifree komisyon grupları ve Unifree ödeme tipleri, Nebim V3 ERP üzerinde tanımlanarak ürünler ve ödemelerle eşleştirilebiliyor. Satış bilgilerinin Unifree servislerine anlık gönderimi esnasında Unifree ile bağlantı problemi yaşanması durumunda satış bilgilerinin daha sonra offline olarak gönderimini sağlayan Nebim V3 servisleri de çalıştırılabiliyor.
  • Gümrük entegrasyonu: Nebim V3’eeklenen yeni kodlama yetenekleri sayesinde; gümrüğün her bir mağazaya verdiği mağaza kodu eşleştirmeleri, ürün cinsi tanımlamaları, parfüm gibi ürünlere özgü mililitre birim cinsi tanımlamaları ve eşleştirmeleri, alışveriş limitlerinin belirlenmesi ve satış işlemi esnasındaki kontrollerini sağlamak üzere, gümrüksüz satış mağazalarının gümrük ile entegrasyonu için gerek duyulan tüm tanımlama ve eşleştirmeler yapılabiliyor. Alışveriş limit aşımları, limit kontrolüne tabi ürünler için, satış esnasında anlık olarak gümrük sunucularına bağlanılarak kontrol ediliyor. Perakende satış işlemi tamamlandığında satış fişi gümrüğe anlık olarak gönderiliyor. Satış bilgilerinin gümrük servislerine anlık gönderimi esnasında gümrük ile bağlantı problemi yaşanması durumunda Nebim V3’e en son çekilen offline gümrük satış verisi üzerinden limit kontrolü yapılarak mağaza çalışanları uyarılar ile yönlendiriliyor; ayrıca satış bilgilerinin daha sonra gümrüğe offline olarak gönderimini sağlayan Nebim V3 servisleri de çalıştırılabiliyor.

Demo talebinde bulunmak için tıklayınız>

Etiketler: # #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email