BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3 Bütçe Yönetimi Uygulaması ile Şirketinizin Gelir / Gider Bütçesini Yapın

Bütçe çalışmalarınızı bir veri tabanı üzerinde yaparak eskiden olduğu gibi Excel üzerinde yapılan ve kişilere bağımlı bütçe çalışmaları, sayfalar arasında oluşabilecek ve tespit edilemeyen formül hatalarının önüne geçmiş olursunuz.

Nebim V3 Bütçe Yönetimi kapsamında hem gelir hem de gider bütçe çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Bütçesi ile:

Maliyet merkezi kırılımı ve ay bazında ciro, brüt kar, brüt marj %, SMM, indirim %, indirim ve ilk fiyattan cirolarınızı planlayabilir ve bu planlarınızı maliyet merkezi hiyerarşisi bazında, LFL / LFL1Y / kapanacak mağazalar / açılacak mağazalar olarak görebilir ve büyüme hedeflerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gelir bütçe çalışmanızı yaparken, son iki yıl verilerinizi ay bazında yan yana görebilir ve çalışmanızı % artışı veya tutarsal giriş yaparak hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Firmanızın perakende, toptan, ihracat satışlarından gelen gelirler haricinde olan kira gelirleri, faiz gelirleri, araç ve gayri menkul satış gelirleri kapsamındaki diğer gelirlerinizi ayrı olarak bütçeleyebilir ve bu gelirlerinizi ayrı olarak görebilirsiniz.

Gider Bütçesi ile:

Muhasebe hesap planınızı bozmadan, hesap özelliklerinden hesaplarınızı gruplayabilir, farklı bakış açıları ile birden fazla hesap planı hiyerarşisi oluşturabilir, giderlerinizi bu hiyerarşilere geçiş yaparak hızlı bir şekilde bütçe çalışması ve bütçe / gerçekleşen analizi yapabilirsiniz.

Giderlerinizi hesap detayı bazında ve içinde bulunduğu ayın cirodan aldığı payını görebilir, ciroya bağlı gider çalışmanızı (satış primleri, kredi kart komisyonu gibi) ciro payı girerek bütçeleyebilirsiniz.

Maliyet merkezi bazında bütçe çalışması yaparken, hızlı bir şekilde bir hesabın maliyet merkezleri detayına (kira, ücret, haberleşme gibi) gidebilir, seçmiş olduğunuz hesabın ay ve maliyet merkezi bazında giderlerini analiz edip düzeltebilir, tekrar maliyet merkezi bazında sayfanıza dönüş yapabilirsiniz.

Maliyet merkezi hiyerarşisinin toplamında, hiyerarşinin seviyeleri bazında veya maliyet merkezi bazında dönem toplamına tutar girerek, geçen yıl gerçekleşenlerine % artışı girerek veya ciro payı girerek bütçe çalışabilirsiniz.

Döviz Kur tahminlerini bütçeleme yapacağınız dönemin ay bazında girişlerini yapabilir, özellikle kira hesaplamalarınızı kur tahminlerini kullanarak hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sabit kiralarınızı, ciro paylı kira oranlarınızı ve ortak alan kira oranlarınızı aylık olarak girebilir, kur tahminleri ve ciro hedeflerini kullanarak kira hesaplarınız hızlı bir şekilde bütçeleyebilirsiniz.

Nebim V3 Bütçe Yönetimi Uygulaması ile:

İstediğiniz kadar senaryo açabilir, farklı gelir ve gider tahminlerine göre farklı senaryolarda çalışmalar yapabilir, senaryolarınızı ve gerçekleşmeleri yan yana analiz edebilirisiniz.

Onaylanan bütçelerinizi değişiklik yapılmayacak şekilde kilitleyebilirsiniz.

Dönemsel olarak üzerinde çalışılan mevcut bütçe bozulmadan, yeni bir revize senaryosunda bütçe revize edilebilir, ilk bütçe, revize bütçeler ve gerçekleşen dönem analizleri yapabilirsiniz.

Dönem içerisinde açılması planlanan maliyet merkezleri ve mağazalar, Nebim V3 içerisinde açılmadan Nebim V3 Bütçe Yönetimi uygulaması içerisinde açılabilir, gelir ve giderlerinizi bütçeleyebilirsiniz.

Çok hızlı ve esnek bir şekilde senaryo, maliyet merkezi, dönem ve hesap kopyalamaları yapabilirsiniz.

Bütçe çalışmaları yaparken EBITDA / EBIT sonuçlarını anında görebilir, çıkan sonuca göre değişikliklerinizi hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Etiketler: # #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email