BLOG DEMO TALEBİ

Nebim, Çözüm Ortakları Zirvesi 2016’yı Antalya’da Gerçekleştirdi

Nebim, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çözüm Ortakları Zirvesi’ni bu yıl Antalya Titanic Deluxe Belek’te gerçekleştirdi. Nebim, Çözüm Ortakları ile 25 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında Antalya’da buluştu. Titanic Deluxe Belek’te gerçekleşen Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2016’ya yaklaşık 250 kişi katıldı. Üç gün süren zirve toplantılar ile başladı, gala gecesi ve ödül töreni ile son buldu. “Yüksek Müşteri Memnuniyeti” temalı Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi; Nebim’in 2015 değerlendirmelerinin ve 2016 hedeflerinin paylaşıldığı sunumlar ile başladı. Çözüm ortaklarının görüşlerinin de alındığı oturumlarda; Nebim’in e-Fatura ve e-Arşiv operasyonlarına, Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar ile ilgili entegrasyon çalışmalarına, Nebim V3 yol haritasına, yeni versiyon ile gelen yeniliklere, Nebim verimlilik ve eğitim çalışmalarına da değinildi.

Nebim Çözüm Ortakları Özet Videosu

2015 yılında %36,6 Büyüme

25 Şubat-28 Şubat 2016 tarihleri arasında Antalya’da 250 kişinin toplandığı büyük zirvenin açılış konuşması Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı tarafından gerçekleştirildi.   Taşçı; Nebim’in 2015 yılında %36,6’lık bir büyüme yakaladığından ve toplamda 1700 Nebim V3 müşterisine ulaştıklarından bahsetti. e-Arşiv, e-Fatura operasyonları tarafında, Bimsa, eFinans, ve FIT ile gerçekleştirilen işbirliklerine de değinen Taşçı, YN ÖKC tarafında gerçekleştirilen işbirliklerinde gelinen son durumu katılımcılara aktardı.  Taşçı; dikkat çeken sunumunu 2016 hedeflerinden, organizasyon değişikliklerinden bahsederek ve çözüm ortaklarına destek veren uzman Nebim ekibini tanıtarak sonlandırdı.

2016 Uzmanlaşma, Eğitim ve Verim Artırma Yılı

Taşçı’nın sahneye davet ettiği Çözüm ortakları Operasyon Müdürü Murat Sözüdoğru gerçekleştirdiği sunumda; çözüm ortakları operasyonun kapsamından, operasyonun büyüme hedeflerinden, uzmanlaşan çözüm ortakları yapısından ve kazanılan yüksek müşteri memnuniyetinden bahsetti. Sözüdoğru sunumunu; 2016 yılının Nebim Çözüm Ortakları için uzmanlaşma, eğitim, verim arttırma ve skor kart yılı olacağını vurgulayarak sonlandırdı. Daha İyi Destek için Daha İyi Diyalog Sözüdoğru mikrofonu Nebim Destek Müdürü İlhan Yalçın’a teslim ederek sahneden ayrıldı. Yalçın zirve katılımcılarını; gelişen destek organizasyonu yapısı, NebimExtra portalinin verimli kullanımını için neler yapılması gerektiği skor kart ölçümleri konularında bilgilendirdi.

Yalçın, daha iyi destek için neler gerektiğini şu şekilde sıralayarak sunumunu sonlandırdı; müşteri odaklı, bilgi, empati, çalışma, sevgi, saygı, moral ve daha fazla diyalog.

2016 Nebim Pazarlama Hedefleri

Nebim Pazarlama Müdürü Abdullah Bekmezci kısa ve uzun vadeli pazarlama iletişimi planlarını çözüm ortaklarına aktardı. 2016 pazarlama hedefleri ile sunumuna başlayan Bekmezci; 2016 yılı etkinlik ve medya planını da katılımcılar ile paylaştı.

Nebim V3 Yol Haritası ve e-Dönüşüm Süreci

Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi sunumları, Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu ile devam etti. Nebim V3 yol haritasından bahseden Demiroğlu, 2010-2015 döneminde gelinen son durumu değerlendirdi. 2012 yılında Çözüm Ortakları Zirve’sinde katılımcılar ile paylaşılan Nebim V3 öngörüleri doğrultusunda belirlenen iş planına uygun ilerlediklerini vurgulayan Demiroğlu, 2015-2025 dönemini hızlı büyüme dönemi olarak değerlendirdi. Bu dönemde yapılması gerekenler hakkında da bilgiler paylaşan Demiroğlu; önümüzdeki yıllarda devam edecek olan e-Dönüşüm dalgasından da bahsetti. Zirvenin en çok ilgi çeken konuları Murat Demiroğlu’nun sunumunda yer verdiği; önümüzdeki yıllarda devam edecek olan e-Dönüşüm dalgası ve 2016 yılı için belirlenen Nebim V3 öncelikleri konuları idi.

Demiroğlu; e-Dönüşüm sürecinde gelecek olan YN ÖKC entegrasyonu ve e-fatura yenilikleri tarafında Nebim V3’ün mevzuata uygun ilerlemesi konusuna, Proje adetlerini ölçeklendirebilmek için versiyon ve hotfix geçişlerinin daha az case ile yönetilmesi konusuna ve Nebim V3 versiyon güncellemeleri konularına detaylıca değindi.

Demiroğlu’nun ardından Nebim İş Analisti Özgür Dener, Nebim V3 yeni versiyon ile gelen e-Arşiv uygulaması yenilikleri, Nebim V3 sadakat yönetimi geliştirmeleri, Nebim V3 POS’un entegre olduğu ve GİB tarafından 2 Arlık 2015 tarihinde yayınlanan YN ÖKC teknik kılavuzu kapsamındaki yenilikler ve entegrasyon tarihleri konularını detaylı olarak zirve katılımcıları ile paylaştı.

Dener’in ilgi ile izlenen sunumunun önemli konu başlıkları arasında, Mobil Ödeme Sistemleri entegrasyonu Nebim V3 POS entegrasyonu ve Nebim V3 alt yapı değişiklikleri vardı.

Zirvenin öğleden önceki son sunumları arasında yer alan Nebim İş Zekası ve Raporlama Müdürü Cem Üney ise çözüm ortaklarını; performans monitörü, yeni versiyon ile gelen Veri Ambarı yenilikleri ve yol haritasında yer alan Nebim V3 raporlarının mail olarak atılabilmesi özelliği konularında bilgilendirdi.

Nebim İş Analisti Özge Üney ise sunumunda indirim kampanyaları, müşteri ve ürün liste yönetimi, Hotfix yükleme ve versiyon yükseltme, satış siparişlerinde farklı teslim lokasyonları desteği gibi konuları işledi. Üney ayrıca PWC ile gerçekleştirilen Benchmark çalışması detaylarını da çözüm ortaklarına aktardı.

Nebim’in hizmet verdiği sektörler arasında yer alan optik sektörüne yönelik gerçekleştirilen yenilikler Nebim İş Analisti Tamar Karasoy tarafından çözüm ortaklarına tanıtıldı. Karasoy; satış konfigüratörü ve ürün ağacı, merkez firma ile iş ortakları arasında veri aktarımı, farklı birim cinsleri ile ürün desteği tarafında Nebim V3 15.11 ile gelen yeniliklerden de bahsetti. Omni Kanal ve Omni Müşteri konularına da değinen Karasoy, İpekyol’da gerçekleştirilen proje üzerinden örnekler ile konuyu detaylı olarak çözüm ortaklarına anlattı.

Zirvenin öğleden önceki son sunumunu Nebim Destek Müdürü Ahmet Coşanay gerçekleştirdi. Müşteri memnuniyet ölçümü ve verimlilik konuları üzerinde duran Coşanay, müşteri tarafında verimli ve başarılı olmanın sonuç ve skor üretmekten geçtiğini belirtti. Bu verimliliği sağlayabilmek adına düzenli olarak müşteriler ile gerçekleştirilen anketlere değinen Coşanay, 2016 yılında 5000 anahtar kullanıcı anketi gerçekleştirmeyi hedeflediklerinden de bahsetti.

İlk gün soru/cevap bölümleriyle sonlandırıldı. Çözüm ortakları, sunumlar arasında kendilerine yönlendirilen sürpriz sorular sonucunda kazandıkları hediyeler ile eğlenceli bir toplantı geçirdiler.

Zirvenin ikinci günü öğleden önce; İş Analisti Özgür Dener, Destek Müdürü İlhan Yalçın, ve Proje Grup Müdürü Volkan Yıldırım’ın ÖKC entegrasyonu kurulum, uyarlama ve destek süreçlerini anlattıkları sunumları ile başladı. Nebim ile birlikte büyüyen insan kaynağı, iş alım stratejileri ve Nebim kariyer eğitimleri hakkında bilgi vermek üzere sahneye İnsan Kaynakları Müdürü Didem Tuncer çıktı.

Tuncer; büyüyen insan kaynağı ile hizmetin hızını ve kalitesini arttırmayı hedeflediklerinden bahseden Tuncer, Bemar Kariyer Okulu ile gerçekleştirilen işbirliğine ve verilen eğitimlere de değindi.

Tuncer’den sonra sahneye tekrar davet edilen Nebim Proje Grup Müdürü Volkan Yıldırım; hazırlık, analiz, kurgulama-geliştirme, kullanıcı eğitimleri, test ve optimizasyon, kullanım şeklinde sıraladığı Nebim V3 uyarlama süreci detaylarını çözüm ortakları ile paylaştı.

Nebim’de Verimlilik ve Eğitim Dönemi

NebimExtra üzerinden de gerçekleştirilebilen Verimlilik Ölçümü anketlerinin önemine, getirilerine, yenilenen anket içeriğine ve ölçüm sonrası raporlama sürecine dair önemli bilgileri katılımcılara Nebim Verimlilik Müdürü Onur Kolsuz ve Eğitim Müdürü Serdar Şeremet tarafından aktarıldı.

Genel olarak verimlilik ölçümü ile kazanılanları beş madde halinde sıralayan Kolsuz, en önemli maddeyi müşteri mutluluğu olarak özetledi. Verimlilik ile doğru orantılı ilerleyen eğitim ve sertifikasyon programları detaylarını aktaran Şeremet ise gerçekleştirilen eğitimleri şu şekilde sıraladı; Nebim V3 Ürün Yönetimi Uzmanlığı, Nebim V3 Mali Müşavirler Uzmanlığı, Nebim Üretim Uzmanlığı, Nebim V3 Veritabanı ve Raporlama Uzmanlığı. Şeremet ayrıca uzmanlık öncesi standart süreç eğitimi ve sertifikasyon programı detaylarını da çözüm ortakları ile paylaştı.

Eğitim ve verimlilik konusunda yapılan çalışmaları desteleyen bir portal olan Nebim Akademi içeriğinin e-Eğitim, eğitim programı, video ve kaynak başlıklarından oluştuğuna da değinen Şeremet, genel olarak Nebim eğitim çeşitlerini de Nebim Akademi, Sınıf içi Eğitimler ve Uzaktan Eğitim şeklinde sıraladı. Zirvede sunumlardan arta kalan zamanlarda Nebim ekibi ve Nebim çözüm ortakları ailesinin güneşli havanın keyfini çıkardığı, söyleşi yapma ve tanışma fırsatı buldukları Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2016, Murat Kaynak orkestrasının sahne aldığı eğlenceli bir gala yemeği ve görkemli ödül töreni ile sona erdi.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2016 bu yıl her yıl olduğu gibi ödül töreni ile sonlandı. 2015 yılı değerlendirilerek planlanan En İyi Performans, Özel ve Sektör Geliştirici Projeler ve En Yüksek Türkiye Ciro, Türkiye En Yüksek İkinci Ciro, Türkiye En Yüksek Üçüncü Ciro olmak üzere, toplam 5 kategoride ödüllerin verildiği gecede, Nebim Çözüm Ortakları plaketlerini Nebim yöneticilerinden törenle aldılar.

Ödül Kategorileri

Türkiye En Yüksek Ciro

NBM

Türkiye En Yüksek İkinci Ciro

Verimsoft

Türkiye En Yüksek Üçüncü Ciro

Turkuaz

En İyi Performans

AB Yazılım

Asır Bilgisayar

B.B.İ. Bilgisayar

Beyazpınar

Birikim

Çözümsoft

Delfin

Detay

Mayatek

MT Soft

Onat

Reel Code

Techiz

Kurumsal Müşteri Satış Ödülü

Basepro

Giltaş

Turkuaz

Verimsoft

En Aktif Akademi Kullanım Ödülü

Giltaş

Limon

Mayatek

En İyi Uyarlama Proje Ödülü

Başarı

Techiz

Verimsoft

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email