BLOG DEMO TALEBİ

Nebim Ankara’da Müşterileri ile Buluştu, 9 Şubat 2016

Nebim Ankara’da düzenlediği etkinlik kapsamında 9 Şubat tarihinde, Holiday Inn’de müşterileri ile buluştu. Açılış konuşmasını Nebim Ankara Bölge Koordinatörü Serkan Yalçın’ın yaptığı etkinlik içeriğinde Nebim V3 ERP’nin Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar (YNÖKC) ile entegrasyonu, e-Arşiv uygulamaları ve Nebim V3’ün geliştirilen yeni uygulamaları katılımcılar ile paylaşıldı. Yalçın’dan sonra sahne alan Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı; kurumsal ve KOBİ segmentlerinde 1300’ün üzerinde Nebim V3 kullanan firma olduğunu, geçen yıla kıyasla %36.6’lık bir büyüme yakaladıklarını belirtti. Nebim V3’ü kullanan önemli markalara da değinen Taşçı; firmalar ile yaptıkları verimlilik ölçüm programlarından, her konu için çekilen eğitim videolarından ve bu videolara ulaşabilecekleri şu an itibari ile 500’ün üzerinde kullanıcısı olan Nebim Akademi portalından bahsetti.

Taşçı’nın sahneye davet ettiği Nebim Pazarlama Müdürü Abdullah Bekmezci sunumunda; e-Fatura ve e-Defter ile başlayan e-Dönüşüm sürecinden, bu süreç için Nebim’in geliştirdiği yeniliklerden bahsetti. Bekmezci sunumuna; e-Arşiv ve ÖKC ile ilgili Nebim çözümlerinden, hangi iş ortakları ile nasıl entegrasyonlar gerçekleştirdiklerinden ve bunları mağazalarda nasıl uyguladıklarından bahsederek devam etti.  YN ÖKC kullanımı ve e-Arşiv ile ilgili üç senaryoyu uygulamalı olarak katılımcılar ile paylaşıldı.

Nebim V3 POS Kullanarak YN ÖKC’den Mali Onaylı Fiş Basımı

Katılımcılara uygulamalı olarak sunulan birinci senaryo, Nebim V3 POS üzerinden mağazada satış yapılarak YN ÖKC cihazından mali onaylı fiş basımı yöntemi oldu. Nebim V3 POS ve YN ÖKC banka kredi kartı entegrasyonu kapsamında Nebim V3 POS’da oluşturulan satış fişi toplam tutarının YN ÖKC’ye otomatik olarak gönderildiği ve kasiyerin YN ÖKC üzerinde herhangi bir tutar girişi yapmadan ödeme işlemini başlattığı, aynı şekilde YN ÖKC cihazında tamamlanan ödeme işleminin ardından ödeme şeklinin Nebim V3 POS’a otomatik olarak gönderildiği katılımcılara gösterildi.

Nebim V3 POS Kullanarak Matbu Form Fatura ve Bilgi Fişi Basımı

Nebim Mağaza’da katılımcılara uygulamalı olarak sunulan ikinci senaryo; e-Arşive tabi olmayan firmaların, bugün olduğu gibi, Nebim V3 POS üzerinden matbu fatura düzenlemeye devam ederken, 1.1.2016’da kullanımı zorunlu olacak olan YN ÖKC’den nasıl fatura bilgi fişi basımı yapabildikleri ile ilgili yöntem oldu. YN ÖKC’deki bilgilerin, güncel mevzuata göre, satış esnasında Nebim V3 POS entegrasyonu sayesinde faturaya nasıl aktarıldığı da canlı olarak gösterildi.

e-Arşiv’e Tabi Firmalar için e-Arşiv Faturası ve YN ÖKC’den Bilgi Fişi Basım

Katılımcılar ile paylaşılan üçüncü senaryo ise; Nebim V3 POS üzerinden e-Arşiv faturalı satış yapıldığında, e-Arşiv faturasının düzenlenmesi ve YN ÖKC’den e-Arşiv bilgi fişi basımı oldu. YN ÖKC’ tarafından üretilen ve mevzuata göre e-Arşiv faturası üzerinde olması gereken ÖKC seri numarası, ÖKC Z numarası, doküman tarihi, doküman numarası ve ödeme bilgilerinin, satış esnasında Nebim V3 POS entegrasyonu sayesinde e-Arşiv faturasına nasıl aktarıldığı da canlı olarak gösterildi.

Bekmezci’den sonra sahne alan Nebim V3 Uzmanı Tançel Coşanay önde gelen Nebim V3 versiyon yeniliklerini katılımcılar ile paylaştı. Nebim V3’ün çok değişik kampanyalara hızla ayarlanabilen yapısı sayesinde Hopi ve Paro ile bir önceki versiyonda entegre olunduğuna değinen Coşanay, Nebim V3’ün Kasım versiyonu ile de DMS ile entegre olunduğuna ve böylece Türkiye’nin önde gelen üç loyalty servisi ile entegre bir yapı oluşturduğuna da değindi. Coşanay’ın sunumunun ardından kokteyl de buluşan katılımcılar Nebim ürün yöneticileri ile fikir alışverişi yapma fırsatını da yakaladılar.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email