BLOG DEMO TALEBİ

Navlun ve Sigorta Bedellerinin İhracat e-Faturasına Eklenmesini Sağlayan Nebim V3 Güncellemesi Yayınlandı

Gelir İdaresi Başkanlığı, 13 Nisan 2018 tarihinde e-Fatura sitesindeİHRACAT İŞLEMLERİNDE E-FATURADA NAVLUN/SİGORTA BEDELLERİNİN YAZILMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME DUYURUSU” adlı duyuruyu yayınlamıştı.

Aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz bu duyuruya istinaden, 16 Nisan 2018 tarihinden itibaren ihracat e-Faturalarının XML dosyalarına ve fatura görüntülerine; navlun bedeli ve sigorta bedeli değerlerinin eklenmesi zorunluluğu getirilmiştir: Bakınız; “Güncelleme (16 Nisan 2018)”

http://www.efatura.gov.tr/dosyalar/Ihracat_Islemlerinde_navlun-sigorta_duyuru.pdf

Nebim, bu zorunluluğu desteklemek üzere, Nebim V3’ün 17.4 ve 17.10 versiyonları için bir güncelleme yayınlamıştır. e-Fatura uygulamasını kullanan ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması aktif olan Nebim V3 kullanıcılarının bu güncellemeyi NebimExtra portalinden indirmeleri gerekmektedir. Nebim V3’te ihracat e-Faturası kullanan firmaların, faturalarını Nebim V3’teki “Oluşturulmuş İhracat e-Faturalarını Kontrol Et ve Gönder” programı ile oluşturmadan önce, “Dış Ticaret Kodlamaları” altına yeni eklenen “Navlun Masraf Kodları” ve “Sigorta Masraf Kodları” programlarından, navlun ve sigorta için kullanmakta oldukları masraf kodlarının seçilmesi gerekmektedir.

Güncelleme (16 Nisan 2018)

Gelir İdaresi Başkanlığı, 16 Nisan 2018’de konuyla ilgili olarak yeni bir duyuru yayınlamıştır. Bu duyuruda belirtildiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı uygulamanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir. Bu erteleme duyurusuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.efatura.gov.tr/dosyalar/Duyuru16042018.pdf

Etiketler: # #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email