BLOG DEMO TALEBİ

Molu

MOLU Firma Sahibi-Kurumsallaşma ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Enes Molu:

“Nebim V3, mücevherciliğin özel gereksinimlerini yanıtlayabilecek esneklikte çalışabilmesi ve kişiselleştirilebilir raporlama araçlarıyla iş süreçlerimizi hızlandırmamıza olanak sağladı.”

Mücevhercilik ve kuyumculuk alanlarında bir çok yenilikler sunmuş, 1980’li yılların başında ilk defa mücevheri bilimsel yönleriyle anlatan kitapçıklarda bilgiler yayımlayan MOLU firması Yönetim Kurulu Üyesi Enes Molu, Nebim işbirliği sürecini Nebim e-Haber okuyucuları için değerlendirdi. Nebim V3’ü seçme nedenlerinden bahseden Molu, Nebim’in perakende sektöründeki uzun geçmişi ve tecrübesinin, Nebim V3’ün esnek yapısı ve raporlama araçlarının kişiselleştirilebilir olmasının karar vermelerinde etkili olduğunu söyledi.

Molu firmasını tanıtabilir misiniz?

Molu, 1956 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Ülkemizde mücevhercilik ve kuyumculuk alanlarında birçok yenilikler sunmuş, 1980’li yılların başında Türkiye’de ilk defa, mücevheri bilimsel yönleriyle anlatan “Pırlanta konusunda neler bilmelisiniz” ve “Mücevher Kullanım Önerileri” adlı kitapçıklarda bilgiler yayımlayarak, batılı anlamda bilimsel mücevherciliğin temelini oluşturmuştur.

Yaptığı sosyal projelerle tanınmaktadır. Daha önce İstanbul Boğazı’nın simgesi olan Erguvan ağaçlarının kuruyarak azalmasına dikkat çekerek, kuruyan ağaçların yerlerine yenilerinin dikilmesini sağlamak amacıyla Erguvan Zamanı isimli koleksiyonu hazırlamıştır. Denizlerin kirlenerek ekolojik dengenin bozulmasına dikkati çekmek için ise organik bir değerli taş olan incinin kullanıldığı Sedef Büyülü Kadınlar koleksiyonunu tanıtmıştır. Molu, 2012 yılında ise kadınlara karşı şiddete karşı dikkat çekmek amacıyla “Önce Kadın” projesini başlatmıştır. Tanıtım daveti Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşen “Önce Kadın” projesi medyada geniş yankı uyandırmıştır.

Molu Mücevher’in eskiden beri bilinen ve en çok öne çıkan özelliği, mücevherlerinde kullanıldığı üst düzey taşları ve özel el işçiliğiyle üretilen tasarımlarıdır. Alışılmış mücevherciliğin dışında özel sipariş olarak altın ve kıymetli taşlardan yapılmış kalemlik, kahve fincanı zarfı, masa saati, mücevher kutuları gibi yarının antikaları arasında yer alacak olan objeler de Molu’nun çalışmaları arasında yer alıyor.

Nebim ile bir işbirliği yaparak Nebim V3 ERP’yi tercih ettiniz. Nebim V3’ü tercih etme nedenlerinizden bahseder misiniz?

Nebim ile çalışmaya başlamadan önce bir çok ERP programını değerlendirdik. Özellikle Mücevher ve kuyumculuk sektörüne yönelik hazırlanmış çözümleri yakından inceledik. Fakat sonuç itibari ile Nebim V3 ERP’yi kullanmaya karar verdik. Bunda özellikle Nebim’in perakende sektöründeki uzun geçmişi ve tecrübesi, Nebim V3’ün esnek yapısı ve raporlama araçlarının kişiselleştirilebilir olması etkili oldu. Nebim V3, mücevherciliğin özel gereksinimlerinin tamamını yanıtlayabilecek esneklikte çalışabilmesinin yanı sıra genel raporlama araçlarıyla da iş süreçlerimizi ve analizlerimizi hem hızlandırmamıza hem de detaylandırmamıza olanak sağladı.

Nebim V3 incelediğimiz tüm ERP çözümleri içerisinde hem sektörümüzün özel ihtiyaçlarına cevap verebilecek hem de gelişmiş iş zekası özelliklerine aynı anda sahip olan tek programdı. Nebim ve Nebim Gold Çözüm Ortağı Turkuaz’ın isteklerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiği özelleştirmeler de tercihimizin doğruluğunu kanıtladı.

Nebim V3 Raporlama Uygulamalarını verimli olarak kullanmaktasınız. Raporlama uygulamalarının firmanıza sağladığı faydaları faydalardan bahseder misiniz?

Nebim V3’e geçişimiz ile birlikte daha önce çok uzun süreler harcayarak alabildiğimiz raporları çok kısa sürede alabilme imkanına kavuştuk. Ayrıca ihtiyaçlarımız doğrultusunda özelleştirdiğimiz raporlar ile; satış, envanter ve müşteri verilerimizi çok daha detaylı olarak inceleyebiliyoruz. Böylece daha uzun vadeli planlama yapma ve pazardaki trendleri değerlendirerek daha hızlı davranma kabiliyetine sahip olduk.

Önümüzdeki dönemler için Nebim ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Mağaza sayımızı önümüzdeki dönemde arttırmayı planlıyoruz. Bu çerçevede Nebim V3’ü tüm mağazalarımızda entegre olarak kullanmaya devam edeceğiz. Satış danışmanlarımızın dijital bir katalog ve satış aracı olarak kullanacağı iPad uygulamamızın arka planına Nebim V3’ü entegre etmeyi planlıyoruz. Satış danışmanlarımızın CRM, envanter ve satış bilgilerine satış esnasında iPad’lerinden anında erişerek müşterilerimize daha kişiselleştirilmiş şekilde servis vermelerini mümkün kılmayı hedefliyoruz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda Nebim V3 Üretim uygulamalarını da kullanmaya başlayarak, tüm iş süreçlerimizi uçtan uca Nebim V3 üzerinden takip etmeyi planlıyoruz.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email