BLOG DEMO TALEBİ

Karton

Karton Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş:

‘Nebim’in parametrik ve entegre altyapısı ile kullanım kolaylığı ve hız sağladık.’

1988 yılında Balgat, ehlibeyt mahallesinde 3.500 m2 kapalı alan 1.500 m2 açık alanı bulunan kendi fabrikası inşa edilmiş ve 1990 yılında inşa edilen bu fabrikaya taşınan, 400 adet personeli, 65 adet Shima Seiki Örgü makinası 160’a yakın dikiş makinası ile yaklaşık 1.000.000 adet yıllık üretim kapasitesine sahip olan Karton firması Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş, Nebim Tedarik ve Üretim uygulaması ile iş süreçlerini tek bir alana taşıdıklarından ve bu sayede veri girişlerinde kolaylık ve hız sağladıklarını ve uygulamaile planlama fonksiyonlarının daha verimli çalışır duruma geldiğini anlattı.

Karton Tango Grup tarihçesinden bahseder misiniz?

Karton Tango Grup 1985 yılında anonim şirket olarak hayata geçmiştir.1988 yılında Balgat, ehlibeyt mahallesinde 3.500 m2 kapalı alan 1.500 m2 açık alanı bulunan kendi fabrikası inşa edilmiş ve 1990 yılında inşa edilen bu fabrikaya taşınılmıştır. 400 adetpersoneli, 65 adet Shima Seiki Örgü makinası 160’a yakın dikiş makinası ile yaklaşık 1.000.000 adet yıllık üretim kapasitesine sahiptir.

Karton Tango Grup Amerika, Fransa, Almanya, Rusya, İsrail, Romanya, İtalya gibi birçok ülkelere İhracat yapılmaktadır. Kısa zamanda tüm ülkede bilinen bir marka haline gelmiştir. Ürünler kaliteli, günün modasına uygun üretim yapılmaktadır. CPD düsseldorf, Pret a Porte -Paris gibi Dünyanın en büyük giyim fuarlarında, moda defilelerinde ve moda dergilerinde her zaman yer almıştır. Ankara’da modanın öncüsü olarak her sezon düzenli olarak defileler düzenlemiştir. Bugün Ankara’ da 10 adet KARTON markalı perakende satış mağazası, 200’e yakın corner, İstanbul’da Laleli ve Şişli semtlerindeiki adet toptan satış mağazası bulunmaktadır.

Nebim’in en etkin hangi uygulamasını kullanıyorsunuz? Sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Nebim’in bir çok uygulamasını verimli olarak firmamızda uyguluyoruz. Bunlardan bazılarını üretim ve tedarik yönetimi, ürün dağıtım ve transfer uygulamaları, iş zekası-kurumsal performans yönetimi ve mağazacılık uygulamaları şeklinde sıralayabiliriz.

Nebim Tedarik ve Üretim uygulaması ile iş süreçlerimizi tek bir alana taşıdığımızdan dolayı veri girişlerinde kolaylık ve hız ağladık, uygulama sayesinde planlama fonksiyonlarımız daha verimli çalışır duruma geldi. Tüm üretim süreçlerini anlık olarak izleyebilir bir konuma geldik. Bu sayede iş süreçlerimizde verilere ulaşmada hızımız fark edilir derecede arttı. Uygulamanın bizlere sunduğu üretim ve muhasebe entegrasyonu fonksiyonu sayesinde pek çok noktada firmamız hız kazandı. Kısacası Nebim’in sunduğu üretim çözümleri ile ön maliyetten sevkiyata kadar geçen tüm aşamaları detaylı, doğru ve etkin olarak gerçekleştirebiliyoruz.

Hızlı ve doğru kararlar alabilmek adına Karton Tango Grup olarak uyguladığımız bir başka verim artırıcı Nebim yazılımı ise Halojen kurumsal iş zekası çözümüdür. Uygulama ile aldığımız detaylı raporlar sayesinde bilgiyi daha doğru yönetebiliyor ve sağlıklı kararlar alabiliyoruz. Bunun dışında hedeflerimizi belirleyebiliyor ve bu hedefler doğrultusunda gerçekleşen verileri karşılaştırmalı olarak ölçebiliyoruz.

Nebim ile gerçekleştirdiğimiz projelerde esnek raporlama sistemleri sayesinde hem hızımızı hem de verimimizi artırdık. Nebim iş zekası uygulaması Halojen ile düzenli olarak aldığımız ayrıntılı raporlar sayesinde ürün yönetimini daha sağlıklı ve rahat gerçekleştirebiliyoruz. Uygulama sayesinde isteğimiz detayda ve belirlenen zamanlarda aldığımız satış raporlarını değerlendirerek, indirim ve kampanya düzenlemelerimizi de sağlıklı ve hızlı bir şekilde uygulayabiliyoruz.

Bir başka verim artırıcı uygulama Nebim Ürün Dağıtım ve Transfer Uygulamaları’dır. Uygulama ile mağazalarda satılan ürünlerimizin analiz edilmesini ve satış başarısı yüksek olan ürünleri hızlıca satan mağazalara gönderilebilmesini sağlayarak, ürünlerimizin ve mağazalarımızın verimini fark edilir düzeyde artırmış olduk. İşbirliğimiz süresince Nebim’in parametrik, entegre ve kullanımı kolaylığı sunan altyapısı ile departmanlarımız arasında ki iletişim gelişti, zamandan tasarruf sağladık, iş süreçlerimiz hızlandı ve hedeflerimiz arasında da bulunan sağlıklı verilere dayanan doğru kararlar almaya başladık.

Nebim yazılımlarının firmamıza olan faydalarını devam ettirmek mümkün. Biz kısaca değinmek istedik. Tüm bu faydaların da ötesinde bu tip projelerinde çalıştığınız ekip çok önemli rol oynuyor. Bu anlamda Nebim Ankara Bölge Müdürlüğü’nde bize destek olan uzman ekibin katkıları da yadsınamaz.

Nebim’e geçiş sürecinizi ve Nebim çözümlerini uygulamaya başlarken belirlediğiniz hedefleri değerlendirebilir misiniz?

Nebim’i tercih ederken öncelikli hedeflerimiz arasında iş süreçlerimizi kontrol altına alabilmek; hızlı iş süreçlerine sahip olmak ve dolayısıyla zaman kaybını önleyerek operasyonel verimimizi artırmak vardı. Nebim’in gerek perakende sektör deneyimi gerek sektördeki lider firmalar ile yıllara dayanan bir iş birliğinin olması ve gerekse çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde belirlediğimiz hedeflerimize tek tek ulaştık. Özellikle firmaların zorluk yaşadığını bildiğimiz adaptasyon ve uygulama sürecini Nebim’in çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde kısa bir sürede ve kolaylıkla atlattığımızı söyleyebilirim. Tüm Karton Tango Grup ekipleri yazılıma kısa sürede konsantre oldu ve aktif bir şekilde kullanıma geçtik.

Şu ana baktığımızda hedeflerimize ulaşmanın yanı sıra hedefleyemediğimiz birçok verim artırıcı çalışmaya da sahip olduğumuzu görüyoruz. Başarılı bir işbirliği için birlikte yürüyeceğiniz firmalar ile aranızda sağlam bir köprü oluşturmanız gerekiyor. Biz Karton Tango Grup olarak Nebim ile bunu yakaladık ve birçok başarıya birlikte imza attık.

Önümüzdeki dönemler için Nebim ile ilgili planlarınız nelerdir?

Nebim ile ilerleyen dönemlerde Nebim’in geliştirdiği yenilikleri firmamızda uygulamak ve her aşamada kendimizi bir adım öne taşımak niyetindeyiz. Kısa ve uzun vadede Nebim işe işbirliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum.

Özellikle Nebim’in yeni ERP çözümü Nebim V3 ile neler yapabiliriz, ne gibi yenilikler ve gelişmeler var, firmamıza nasıl adapte edebiliriz, ne gibi çözümler bizim için daha uygun gibi pek çok kriteri de göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapmak kendimizi geliştirmek istiyoruz.

Eklemek istediğiniz herhangi başka bir bilgi var mı?

Nebim’in firmamıza ve perakende sektörüne katkıları son derece önemlidir. Yeni ERP seçimi yapacak olan firmalara önerimiz iyi bir ERP’ye sahip olmanın yolu iyi bir ekipten geçiyor. Bu anlamda Nebim’e ve Nebim’in işbirliği yaptığımız, çözüm odaklı ve sıcak ekibine güvenebilirler.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email