BLOG DEMO TALEBİ

İYS’ye Veri Aktarımında Geç Kalan Firmalar için Önemli Bilgilendirme

Bildiğiniz üzere; müşterilerine elektronik ticari gönderen ve 150 bin adetin üzerinde iletişim adresine sahip olan firmalar, mevzuat gereği, İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) 2020 yılında kaydolmuş, geçmiş tarihli tüm izinlerini İYS’ye aktarmış ve tüm ticari elektronik ileti gönderimlerini İYS kontrolleri ile uyumlu bir şekilde gerçekleştirmeye başlamışlardı.

Ayrıca, otorite tarafından, müşterilerine elektronik ticari gönderen ve 150 bin adetin altında iletişim adresine sahip olan firmaların İYS’ye kaydolmaları ve geçmiş tarihli izinlerini İYS’ye aktarmaları için son tarih 31 Mayıs 2021 olarak belirtilmişti.

Dolayısı ile, 1 Haziran 2021 itibari, ticari elektronik ileti gönderen tüm firmaların gönderilerini güncel İYS izinlerine uygun olarak gerçekleştirmeleri zorunluluğu başlamış bulunmaktadır. İzin verilerini İYS ile entegre etmeden ticari ileti göndermeye çalışan firmalar hem otorite tarafından cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalabileceklerdir, hem de ticari iletilerini SMS yoluyla göndermeye çalışırlarsa gönderimleri mevzuat gereği operatörler tarafından engellenecektir.

Bu tarihi kaçırmış olan ve henüz geçmiş tarihli izinli verilerini İYS’ye aktarmamış olan firmalar; Ticaret Bakanlığı KEP adresine bir dilekçe göndererek, taleplerinin kabul edilmesi halinde, verilen süre zarfında eski tarihli izinli verilerini İYS’ye aktarabilirler. Bu süreç hakkında daha fazla bilgi almak için geç kalmış durumda olan firmalar, Nebim’in bu konuda iş ortakları olan ve aynı zamanda İYS İş Ortağı olan Mobildev veya Turatel ile iletişime geçebilirler.

Etiketler: #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email