BLOG DEMO TALEBİ

Armine

Armine Genel Müdür Yardımcısı Tunahan UCER:

“Nebim V3 ile Üretim’den Perakende’ye tüm süreçlerimizde ivme kazanırken, e-Dönüşüm tarafında da geçişlerimizi zamanında tamamladık.”

Nebim V3 sonrası üretim aşamasındaki tüm süreçlerimizi çok daha kolay takip ve kontrol edebiliyoruz. Ayrıca kişilere görevler atayarak hangi işin kim tarafından ve ne kadar sürede yapılacağını belirleyebiliyoruz. Bu şekilde kullanıcı bazlı hataların önüne geçmiş oluyoruz. Ayrıca üretim sürecini Nebim V3 sayesinde ürünleri model aşamasından itibaren takip ederek, üretilen ya da üretilmeyen numunelerin kontrolünü sağlayabiliyoruz. Buna ek olarak gerçekleşen üretim maliyetleri ile ön maliyet arasında karşılaştırma yaparak maliyet sapmalarını raporlayarak analiz yapabiliyoruz.

1994 yılında eşarp üretimi ile başlayan 2006 yılında bayan üretimine de başlayan, prestij sahibi bir marka olan Armine’nin hikayesini bizimle paylaşabilir misiniz?

1994 Yılında kurulan firmamız üretimini kendi bünyesinde gerçekleştiren ipek eşarp markası olarak tekstil sektörüne ilk adımını attı. Kısa sürede büyük kitlelerin beğenisini kazanarak Türkiye’de eşarp üretim ve satış konusunda faaliyet gösteren prestij sahibi bir marka oldu. Armine, 2006 yılı itibariyle bayan giyim üretimine de başlayarak ürün gamını genişletti. Hazır giyim sektöründe gelişmesine ivme kazandıran, zincir mağazalaşmanın da etkisi ile yurt içinde hızla kabul gören ve pazar konumunu kısa zamanda pekiştirerek bayan giyim sektörünün ön sıralarında yerini alan bir marka haline geldi. 2008 yılında Türkiye’nin en çok eşarp satan firması oldu. Armine, Bursa’da 9.600 m2 kullanım alanına sahip, ileri teknolojiyle donatılmış tesislerinde eşarp üretimi gerçekleştirmektedir. Konfeksiyon alanında Kastamonu’da 40 dönüm arazi üzerine kurulu 7.500 m2 kapalı alana sahip tesis ve İstanbul Bomonti’de ki tesisleri ile hazır giyim için hizmet vermektedir. Şirket bünyesinde 650 kişilik ekip çalışmaktadır. Armine mağazacılık alanında kuruluşundan itibaren kararlı ve istikrarlı büyüme sürecini devam ettirerek toplamda 50 adet şube ile 15.151 m2 satış alanda müşterilerine hizmet vermektedir. Bunların dışında yurt içinde ve yurt dışında 1.200 adet satış noktasında ürünleri satılmaktadır.

Nebim V3 ERP’nin iş süreçlerinize sağladığı faydaları öncesi-sonrası olarak değerlendirdiğinizde birer örnek ile anlatabilir misiniz?

Mağazalarımızda özellikle stok ve kampanya yönetiminde Nebim V3 ile çağ atladığımız söylenebilir. Özellikle Veri Ambarı, ve WebCiro gibi raporlama araçları sayesinde iş süreçlerimizi eskiye göre çok daha hızlı analiz ederek, sonuçların verimliliğe ve cirolarımıza yansımasını sağladık. Nebim V3 ile stoklarımızı ve kampanyalarımızı çok daha iyi yönetmeye başladık. Nebim V3’te kullandığımız en önemli özelliklerden biri de “Ürün Hiyerarşisi”dir. Bu özellik sayesinde tüm ürünlerimizi ihtiyaçlarımıza uygun olarak gruplandırarak raporları çok daha detaylı ve çok daha kolay alabiliyor ve analiz yapabiliyoruz. Özellikle ürün yönetimi tarafında ürün hiyerarşilerini yeniden tanımlayarak ürünleri daha iyi yönetmenin yanında müşteriler kayıt altına alınarak CRM verileri üretilmeye başlandı. Üretim ve satış konusunda faaliyet gösteren bir firma olarak Nebim V3’ün üretim süreçlerinize olan etkilerinden bahseder misiniz? Nebim V3 sonrası üretim aşamasındaki tüm süreçlerimizi çok daha kolay takip ve kontrol edebiliyoruz. Ayrıca kişilere görevler atayarak hangi işin kim tarafından ve ne kadar sürede yapılacağını belirleyebiliyoruz. Bu şekilde kullanıcı bazlı hataların önüne geçmiş oluyoruz. Ayrıca üretim sürecini Nebim V3 sayesinde ürünleri model aşamasından itibaren takip ederek, üretilen ya da üretilmeyen numunelerin kontrolünü sağlayabiliyoruz. Buna ek olarak gerçekleşen üretim maliyetleri ile ön maliyet arasında karşılaştırma yaparak maliyet sapmalarını raporlayarak analiz yapabiliyoruz. Nebim V3 Üretim uygulamasından sağladığımız diğer faydaları ise şu şekilde sıralayabiliriz;  – Stok yönetimi ile hammaddelerin etkin kullanımını sağlanması – Reçete-Ön maliyet modülleri sayesinde maliyetlerin kontrollerinin kolaylaşması – Üretim Ağacı ile safhaların analiz edilebilir konuma getirilmesi

e-Dönüşüm kapsamında e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv’e geçişte Nebim’den beklentileriniz nelerdi? Gelinen son durumda bu süreçleri değerlendirir misiniz?

e-Dönüşümde Nebim’in diğer ERP firmalarına göre birkaç adım daha önde olduğunu biliyorduk. Geldiğimiz noktada e-Dönüşüm geçiş süreçlerinde Nebim’in öngörü ve tecrübeleriyle birçok projeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. 2015 yılında e-Fatura ve e-Defter geçişlerini Nebim V3 ile zamanında tamamlarken, 2016 yılında ise e-Arşiv Fatura geçiş sürecini başarılı bir şekilde tamamladık ve yeni nesil ÖKC entegrasyonunu tamamlamayı planlıyoruz. Grup firmalarımız ise bütün e-Dönüşüm sürecinde  ERP sistemimizle entegre çalıştı ve böylece bizlerde  zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmiş olduk.

Eklemek istedikleriniz?

Önümüzdeki dönem planlarımızda kaynaklarımızı etkin kullanabilmek adına,  Nebim’in bütçe yönetimi ve Merchandise Planning uygulamalarına geçiş yapmak var.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email